Sport 2016. október 22. 18:15

Az ötös szám bűvöletében

Öt gólt szerezve zsinórban ötödik győzelmét aratta a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgó csapata a megyei I. osztályban. Korán eldöntötték a mérkőzést a félegyháziak, a vendég keceliek hiába szépítettek az első félidő közepén, ennek ellenére nem kerülték el a nagy vereséget (5-1). A Bácsalmás vereségét és a Baja szabadnapját kihasználva a KHTK feljebb lépett az ötödik helyről a tabellán, a Tiszakécske mögött hat ponttal lemaradva a harmadik helyen áll.

Jó formában újabb győzelemre készült a Kiskunfélegyházi HTK a Kecel FC ellen hazai pályán október 22-én. Lendületesen, gólra törően kezdtek a félegyháziak, bő negyed óra alatt Tóth István és Katona Balázs révén kétszer is bevették a vendégek kapuját. (2-0)

A keceliek néhány perccel később komolyabb előzmény nélkül szépítettek, de minimális veszélyt jelentettek a hazai kapura, így nem fenyegették a KHTK győzelmét.

Helyzeteket, ziccereket hibázott a Félegyháza, amely a második játékrészben tovább növelte góljai számát.

A 65. percben Medgyesi László egy beadást csúsztatott a hosszú sarokba, majd pedig a hajrában a csereként beálló Pék Richárd és Marsa Levente használta ki a fáradó vendég védők hibáit. (5-1)

Eső áztatta mély talajú pályán magabiztosan nyert a KHTK.

Szabó István (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

- Az ellenfélhez új edző került, aki megszervezte a védekezést, elvétve jutottak csak el a kapunk elé. Jól dolgozott a csapatom ezen a mély talajú pályán és a cserék is újabb lendületet adtak a mérkőzés során, több gólt szereztek. Számtalan ziccert kihagytunk, nem túlzó a végeredmény. A bajnoki élmezőny sűrűnek mondható, mindig a következő találkozóra készülünk.

Bács-Kiskun Megyei I. 11. ford. 10.22.

Kiskunfélegyházi HTK – Kecel FC (2-1) 5-1

Gólszerzők: 11. p. Tóth István, 16. p. Katona Balázs, 65. p. Medgyesi László, 85. p. Pék Richárd, 89. p. Marsa Levente, ill. 22. p. Herczeg Róbert