Sport 2016. október 31. 11:15

Kunszentmártoni öröm, félegyházi bánat

Nem sikerült a visszavágás, alulmaradt a P&P Kiskunfélegyházi HTK kézilabdacsapata az előző szezon bajnoka, a Kunszentmárton KSK ellen az NB II dél-keleti csoportjának rangadóján. A félegyháziak hazai pályán szenvedtek vereséget október 30-án. Végig hátrányban játszva, görcsösen, pontatlanul esélyük sem volt a pontszerzésre (20-24).

Visszavágásra készült a Kiskunfélegyházi HTK kézilabdacsapata, amely az előző idényben Kunszentmártonon érdekes körülmények között veszítette el a bajnoki címet. Sorsdöntőnek ígérkezett a találkozó, mindkét együttes 5-5 győzelemmel rajtolt a 2016/17-es szezonban.

A mérkőzést megelőzően Zsinkó Vilmos főszurkoló felköszöntötte a születésnapos Miksi István vezetőedzőt, a kezdődobást pedig Kádár Kitti ultramaraton futó végezte el.

A vendégek kezdték jobban a rangadót, támadásban pontatlanul játszottak a félegyháziak. Több mint 4 perc után született meg az első hazai gól és a félidő közepére úgy tűnt, túllendült a KHTK a kezdeti hullámvölgyön. (5-6)

A fellendülés átmenetinek bizonyult, egy gólnál közelebb nem jutottak ellenfelükhöz a félegyháziak. Támadásban több ziccert elrontottak, egyenlítés helyett a szünetig háromra nőtt a különbség. (9-12)

A helyzetkihasználás a későbbiek során sem javult, számtalan hazai kapufa mellett az ellenfél védőit is naggyá tették a játékosok.

A második félidő elején Ignácz Vilmos két gyors találatával ismét egyre csökkent a különbség, de mint később kiderült, ez volt a legközelebbi állás a csapatok között. (11-12)

A góllövéssel hadilábon álltak a félegyháziak, 24 perc alatt csupán háromszor vették be a kaput. (14-21)

Bő öt perccel a lefújás előtt eldőlt a mérkőzés, a támadásban tanácstalan félegyháziak az utolsó percekben nyitott védekezéssel némileg feljebb zárkóztak, de ez mindössze az eredmény kozmetikázáshoz volt elég. (20-24)

Szoros mérkőzés helyett viszonylag simán szenvedett vereséget a KHTK, amely legközelebb Orosházán javíthat.

Fekete Krisztián (kapus, Kiskunfélegyházi HTK):

- Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, eljutottunk a kapuig, megvoltak a helyzeteink, de rengeteget ziccert elhibáztunk. Idővel egyre görcsösebb lett a játékunk, a támadás mellett a védekezés sem ment. El kell felejtenünk ezt a találkozót, nehéz meccsek várnak még ránk.

Miksi István (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

- Támadásunk nem működött a mai napon, sok hibát vétettünk elől, legalább 10 ziccert hibáztunk. Hosszú még a bajnokság, remélem a vereségen átlendülünk. Bízom benne, hogy a Kunszentmárton is botlani fog. Megnehezítettünk a dolgunkat a bajnokság megnyerése szempontjából.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 6. ford. 10.30.

P&P Kiskunfélegyházi HTK  - Kunszentmárton KSK (9-12) 20-24