Kultúra 2014. május 27. 09:42

Jászai Marit hagymakoszorúval illette a félegyházi közönség

Képgaléria
Jászai Marit hagymakoszorúval illette a félegyházi közönség
Félegyháza és a színjátszás kapcsolata volt a témája „A kulturális szalon” legutóbbi előadásának a városi könyvtárban. Fekete Beatrix történelemtanár kordokumentumokkal gazdagon illusztrálva mutatta be a dualizmis ideje alatti színházi életet. Az est háziasszonya dr. Pallagi Mária történész volt.

Az előadásból kiderült, hogy a dualizmus ideje alatt Kiskunfélegyházára is rendszeresen ellátogattak a színi társulatok, és a legtöbb ünnepelt színésszel találkozhatott a közönség. Volt amikor telt ház fogadta az előadásokat, de akadt olyan produkció is, ahol csak lézengtek a nézőtéren.

Jászai Mari egyik vendégjátéka például fiaskóval végződött. A közönség névtelen levéllel és hagymakoszorúval illette, mert nem jelent meg körükben, és nem fogadta el a cigányzenészekből verbuvált banda szerenádját.

Blaha Lujzát ugyanakkor nagy lelkesedéssel ünnepelték, éppúgy mint a város szülöttét, a Nemzeti Színház örökös tagját Molnár Lászlót, aki többször is fellépett a városban.

 

H. S.

 

Kövessen minket a Facebookon is!