Sport 2016. november 13. 11:55

Szárnyukat szegték a "Sólymoknak"

Koncentrált jó játékkal nem hagyott esélyt a Nagykőrösi Sólymoknak a Félegyházi Térségi Sportiskola fiú kadett csapata a regionális bajnokság 4. fordulójában november 11-én. Simon Zoltán tanítványai végig irányították a mérkőzést és 93-62-re győztek. Négy fordulót követően három siker mellett csupán egyszer szenvedtek vereséget. Legközelebb egyetlen legyőzőjüket, a SZEDEÁK Szegedet fogadják november 16-án 17:30-kor a Constantinum Sportcentrumban.

A regiós kadett bajnokság 4. fordulóját játszotta a félegyházi sportiskola fiú csapata a KÉSZ Arénában. Ellenfélként a korábban sok kellemetlen percet okozó nagykőrösi Sólymok érkeztek.

A félegyháziak kezdeti lendületét (5. percben 11:3) még sikerült visszaverniük a Sólymoknak (negyed vége 13:11), de a későbbik során nem tudtak lépést tartani.

A második negyedben látványosan eltávolodtak a sportiskolások, a félidőben 50:28-ra vezettek.

Tanulva az eddigi meccseikből a harmadik negyedben fegyelmezett, kontrollált játékkal megnyugtató különbséget dolgoztak ki, amely lehetőséget nyújtott arra, hogy a kevesebbet játszó csapattagok többet pályán legyenek. A 11 nevezett játékosból 10-en pontot szereztek.

A záró negyedben sem lassítottak védekezésben, megmaradt az agresszivitás, a harciasság minden labdáért. A 39. percben 91:56-os állásnál 35-ös különbség alakult ki.

Az ellenfél tartását bizonyítja, hogy szó szerint az utolsó dudaszóig küzdöttek, így sorozatban 3 triplával sikerült közelebb kerülniük, döntetlenre hozni a záró negyedet.

Ezzel a mérkőzéssel ért véget az ötcsapatos csoport első köre, innentől a visszavágók következnek. A félegyházaik eddigi mérlege 3 győzelem, 1 vereség.