Program 2014. május 28. 07:47

Programok a könyvtárban

A városi könyvtár és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület júniusi programterve:

Június 5., csütörtök 18 óra

Petőfi Sándor Szibériában halt meg? Borzák Tibor Titkok a barguzini csontváz körül c. könyv bemutatója. A beszélgetést Kriskó János vezeti, Karáth Imre operatőr levetíti a 2x30 perces dokumentumfilmjét az ásatásról és az ügy utóéletéről.

Június 10., kedd, 10 óra

Betűbölcsi. A városi könyvtár Baba-Mama Klubja. Vendégünk: dr. Szabóné Csikai Ágnes

zenepedagógus.

Június 10., kedd 14 óra

Dózsa országa 1514. Gubcsi Lajos történelmi regényét és a kort a szerző ismerteti.

Június 10., kedd 16.45 óra

Könyvek Klubja Olvasókör. Téma: Boccaccio: Dekameron részletek. Vezeti: Szabó Imre László filozófus.

Június 12., csütörtök 18 óra

A Földrajzi Szabadegyetemi sorozatunk keretében dr. Szilassi Péter egyetemi docens (SZTE TTIK) előadása és könyvének bemutatója „Ami a bulvárhírekből kimaradt. Etiópia geográfus szemmel” címmel. Bevezetőt mond: Bense Zoltán hegymászó.

Részvétel érvényes olvasójeggyel.

Június 14., szombat 17.30 óra

„Hangszer a nemzeti értéktárból – a tárogató”. A Múzeumok Éjszakája jegyében – a Hattyúkerti Zenés Esték sorozatunkban - a Gregus Tárogató Kvartett műsora. Közreműködnek: dr. Tóth Ákos szoprán tárogató, Tóth Gábor szoprán tárogató, Szabó Sándor alt tárogató, Csuvár Gábor basszus tárogató.

Június 18., szerda 18 óra

A Hattyúkerti Zenés Esték sorozatunkban közreműködnek a Művészeti Iskola Vonós Kamaraegyüttesei és Vonószenekara Hegyesi Judit zenetanár vezetésével, zongorán kísér Szatmári Imre zenetanár.

Virágh László mezőtúri festő és a Díszpolgárainkról készült kiállítás június 21-éig látogatható.

Június 23 – július 7 között a városi könyvtár zárva tart, napilapjainkat a művelődési központ aulájában olvashatják.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!