Olyan emberre emlékeztek, aki nem csak önmagáért élt
Laczkóné dr. Szabó Klára ezekkel a szavakkal emlékezett Bense György munkásságára:
„ Bense György halálával egy gazdag, beteljesült élet zárult le 2010. november 17-én. A veszteség a családé, a barátoké, mindannyiunké, akik szerettük és tiszteltük.
Egy olyan emberre emlékezünk, aki nem csak önmagáért élt, hanem az őt körülvevő közösségért is. Igazi lokálpatrióta volt. Fiatalos lendülettel, kitűnő képességgel végezte a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület választmányának titkári munkáját. Fontosnak tartotta, hogy a kultúrával foglalkozó szervezet valóban a város kulturális életének lámpása legyen.
Munkálkodott azon, hogy 1993-ban Kiskunfélegyháza legyen a Petőfi Emlékhelyek Országos Találkozójának a színhelye.
Emlékérmek készítése is a nevéhez fűződik (Boczonádi Szabó József és Mezősi Károly évfordulós érmei). 1994-ben jelentős volt számára a Móra-emléknap, amelynek keretében névadónkra emlékeztünk. Sokat tett Petőfi, Móra, Falu Tamás, Holló László, Szántó Piroska emlékének ápolásáért. Munkájának köszönhetően erősödtek kapcsolataink a határon túl élő magyarsággal, Korond és Beregszász civil szervezeteivel. Kezdeményezője volt a beregszászi Móra tábla felállításának.
Többször tartott előadást Klebelsberg Kunóról, emléktábla elhelyezését kezdeményezte a Haleszi iskola falán, és számos újságcikket is írt a témában.
1973-ban épült meg a Batthyány Lajos Általános Iskola, amelyet 14 évig igazgatott kiemelkedő szakmai színvonalon. Fontosnak tartotta azt is, hogy rangos művészeti alkotásoknak is helyt adjon iskolája. Így lett dísze az iskolának Holló László Kossuth-díjas festőművész Móra Ferencről készült portréja, Gáti Gábor szobrászművész „Fiú bagollyal” című alkotása és Markolt György szobrászművész Batthyány-domborműve.”