Sport 2016. november 17. 17:00

Két vereség Katonatelepen

Katonatelepen lépett pályára az elmúlt hétvégén a Félegyházi Térségi Sportiskola (FTSI) U 12-es fiúcsapata. A félegyháziak ezúttal mindkét meccsükön kikaptak ellenfelüktől – tájékoztatta szerkesztőségünket Simon Zoltán edző.

Félegyházi TSI fiú - Lucky "A" 50- 90
(13:23, 17:31, 14:14, 6:22)

Az első mérkőzésüket a Kecskeméti Kosárlabda Akadémia A csapatával játszották, az első fordulóban 60 ponttal kaptak ki, céljuk a tisztes helytállás volt. A harmadik negyed után csak 24 pontos hátrányban voltak, ez a végére 40 pontra emelkedett. Az első három negyedben felvették a kesztyűt, támadásban bátran 1-1-eztek és a lepattanó labdák tekintetében is javultak. A 3. játékrészben sikerült döntetlent elérni (14:14), ami hatalmas bravúr. Az utolsó negyedben mindössze három kosarat tudtak dobni, ami egy ilyen mérkőzésen nagyon kevés, a második ötösük gyengesége már itt megmutatkozott.

FTSI: Huszka Boldizsár - 17, Szűcs Bence - 12, Kovács Bálint - 11, Varga Márk - 5, Kelemen Áron - 2, Farkas Dominik - 1, Farkas Levente -1, Fekete Péter - 1, Bitó Bence -, Keserű Csaba -, Palotás Barnabás -, Szívós Péter -, Elbahnasawy Ziad.

Bajai Bácska - Félegyházi TSI fiú 64- 40
(10:19, 27:7, 16:2, 11:2)

A második meccs első negyede kedvezően indult számukra, 9 pontos volt az előny a Bajai Bácska ellen. Második ötösük viszont 20 pont különbséget szedett össze a bajai erősebb oldal ellen. A meghatározó játékosok enerváltan, kedvtelenül játszottak, ami rányomta bélyegét a meccsre, hiszen távoli dobásokkal próbálkoztak, elkerülve a betörések lehetőségét. Hamarosan eldőlt a meccs kimenetele, a 3. és a 4. játékrészben 1-1 kosarat szereztek, és a támadásokban sem jött össze pont.

FTSI: Huszka Boldizsár - 11, Szűcs Bence - 9, Kovács Bálint - 9, Varga Márk - 6, Szívós Péter - 3, Kelemen Áron - 1, Fekete Péter - 1, Bitó Bence -, Farkas Dominik -, Farkas Levente -, Keserű Csaba -, Palotás Barnabás -, Elbahnasawy Ziad.

Edző: Fekete- Seres Ildikó

Fotó: archív