Sport 2016. november 20. 09:30

Kecskemét nyerte a derbit - videóval

Vérbeli rangadóval zárult a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság őszi szezonja. A bajnoki címvédő Kiskunfélegyházi HTK a szomszédvári rivális Kecskeméti LC-t fogadta november 19-én. A várakozásnak megfelelően kiélezett csata alakult ki. Az első félidőben a jobban játszó Kecskemét kétgólos előnyre tett szert (1-3). A második játékrészben hiába dolgozott ki több helyzetet a KHTK, nem sikerült kiegyenlítenie.

Két jól felkészített együttes feszült egymásnak a Honvéd Sporttelepen a megyei I. osztály 15. fordulójában. A mérkőzésre szép számú hazai és vendég szurkoló kísérte el a csapatokat. A KHTK játékosai a feljebb zárkózás reményében léptek pályára, a vendég kecskemétiek pedig nem akartak leszakadni a jelenlegi első Tiszakécske mögött.

A kezdetektől nagy harc alakult ki a mezőnyben, a kecskemétiek némileg fölénybe kerültek és egy bal oldali szöglet után a 13. percben előnyhöz jutottak. (0-1)

A bekapott gól nem fogta meg a KHTK-t, tíz percben belül érkezett a válasz. Gyors és szép akciót követően Polgár Szabolcs talált a hálóba. (1-1)

Az egyenlítésnek nem sokáig örülhettek a félegyháziak, Salami villantotta meg gyorsaságát, a védők mögé bejátszott labdát Tóth Péter kapus még bravúrral hárította, a kipattanót Nádudvari Alex lőtte be közelről. (1-2)

A kecskemétiek többet birtokolva a labdát biztosan vezettek és továbbra is veszélyesnek bizonyultak pontrúgásból. A 37. percben ismét egy szöglet után találtak a hálóba, a hosszúnál érkező Némedi Norbert futtából rúgott bombagólt. (1-3)

Ekkor úgy tűnt, hogy eldőlhet a mérkőzés, de a második félidőt nagy elánnal kezdték félegyháziak, egyre több veszélyes helyzetet kialakítottak. Sajnos egy balszerencsés mozdulat után a ziccerben kilépő Katona Balázs súlyos sérülés szenvedett. A helyére beálló Zs. Juhász István pedig a felső lécet találta telibe. A szerencse sem állt a KHTK mellett, Medgyesi közelről ziccert hibázott, míg az utolsó tíz perc haza nyomása ugyancsak nem érett újabb góllá. (1-3)

A mérkőzés összképe kiegyenlített játékot mutatott, a kecskemétiek két pontrúgást gólra váltva, helyzeteiket kihasználva elvitték a három pontot.

Értékelések:

Némedi Norbert (vezetőedző, Kecskeméti LC):

- Nehéz mérkőzésre számítottunk, két ellentétes félidőt láthattak a nézők. Az elsőben mi játszottunk jobban, a másodikban a hazai csapat. A futballt gólra játsszák, abból mi szereztünk kettővel többet. Furcsa volt ellenfélként visszatérni Félegyházára, sok sikert kívánok a KHTK-nak.

Szabó István (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

- A kiélezett szituációkban jobb döntéseket hozott a Kecskemét. Három gólt rúgtak, mi meg csak egyet. A második félidei cserék jót tettek a csapatnak, kapufát lőttünk és büntetőgyanús szituációt harcoltunk ki. Nyomás alatt tartottunk a Kecskemétet, hátrányban többet támadtunk, ők pedig kihasználták hibáinkat. Szeretném, ha a játékosaim elhinnék, hogy megnyerhetnek egy ilyen mérkőzést. Ha az első félidőben is hasonló elánnal, koncentrációval játszunk, mint a fordulás után, akkor másképp is alakulhatott volna a találkozó.

Bács-Kiskun Megyei I. 15. ford. 11.19.

Kiskunfélegyházi HTK - Kecskeméti LC (1-3) 1-3

Gólszerzők: 22. p. Polgár Szabolcs ill. 13. p. Farkas István, 27. p. Nádudvari Alex, 37. p. Némedi Norbert