Sport 2016. december 5. 10:20

Véleményes hétméteres után veszítettek pontot

Szoros mérkőzésen az utolsó másodpercekben értékesített büntetővel elvitt egy pontot Kiskunfélegyházáról a Pick Szeged II. kézilabda csapata az NB II dél-keleti csoportjának 10. fordulójában december 4-én. A házigazda P&P Kiskunfélegyházi HTK a találkozó nagy részében vezetett, de komolyabb előnyt nem alakított ki. A vendégek lelkesen játszva többször is kiegyenlítettek. Az utolsó percben a KHTK ziccert hibázott, a vendégek hat másodperccel a vége előtt ártalmatlan szituáció után büntetőt kaptak, amit gólra váltottak. A 25-25-ös döntetlennel a KHTK hátránya három pontra nőtt a Halason egy góllal nyerő Kunszentmárton mögött a bajnokságban.

A mérkőzést régi-új helyszínen, a Constantinum Sportcentrumban rendezték meg. Az első percekben hullámzott a játék, felváltva estek a gólok. (2-2)

A 8. percben szerezték meg a vezetést a félegyháziak, majd rövid idő leforgása alatt 8-4-es előnyt alakítottak ki. Ezt követően több hiba becsúszott a hazaiak játékába, a vendégek ezt kihasználva a vezetést is átvették. (8-10)

Az első félidő hajrája ismét félegyházi fölényt mutatott, a szünetben 15-12-es hazai előnnyel fordultak a csapatok.

A második félidő az elsőhöz hasonlóan alakult, a KHTK nem tudta megtartani előnyét. Könnyelmű két perces kiállításokkal és büntetőkkel ismét egyenlítettek a vendégek. (19-19)

Az emberhátrányos szituációk ellenére 5 perccel a vége előtt 24-22-re újfent a KHTK vezetett, ehhez kellett az is, hogy Prezenszki István büntetőt védjen.

Támadásban kontrafaultokkal megakasztották a félegyházi akciókat, így az előny sem nőtt tovább. A véleményes ítéletek ellenére 25-24-nél a KHTK büntetőt lőhetett, ami kimaradt, majd ziccert is hibáztak a játékosok.

Az utolsó percben a vendégek támadhattak az egyenlítésért és hat másodperccel a lefújás előtt egy taktikai szabálytalanság után büntetőt kaptak. Élve a lehetőséggel döntetlenre alakították az állást. (25-25)

A jobb erőkből álló félegyháziak értékes pontot veszítettek, a hibák ellenére közelebb álltak a győzelemhez. A Pick Szeged II. fiataljainak lelkesedése és küzdeni akarása egy pontot eredményezett.

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 10. ford. 12.04.

P&P Kiskunfélegyházi HTK - Pick Szeged II. (15-12) 25-25