Sport 2016. december 5. 15:15

Hajdúböszörményre került a Karácsonyi Kupa - videóval

Női NB I-es rangadóval zárult a Karácsonyi Kupa, amelynek döntőjében a házigazda Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC a veretlen és listavezető Hajdúböszörményi TE-t fogadta december 4-én a Kész Arénában. A finálé taktikus játékot hozott, egyik csapat sem kockáztatott. A vezetést az Astra szerezte meg, de Halászi Kinga korai góljára Benkő Mónika válaszolt (1-1). A mérkőzés hajrájában mindkét együttes előtt adódott gólszerzési lehetőség, mikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent Pádár Anita jó ütemben érkezett és néhány másodperccel a vége előtt eldöntötte a Karácsonyi Kupa, valamint a három pont sorsát (1-2). A négycsapatos futsal torna bronzmérkőzését a Debreceni Egyetemi AC nyerte, 8-4-re legyőzte az Airnergy FC-t.

A Karácsonyi Kupa fináléjában két hatpontos együttes találkozott. Az Astra és a Hajdúböszörmény is megverte a Debreceni Egyetemi AC-t és az Airnergy FC-t december 3-án, a torna első napján.

December 4-én a Debreceni Egyetemi AC és az Airnergy FC mérkőzése, valamint az Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC és a Hajdúböszörményi TE összecsapása a Karácsonyi Kupa mellett beszámított a női futsal NB I-es bajnokságba.

Kettős tét és nagy várakozás előzte meg a finálét, háromesélyes találkozóra lehetett számítani.

Kevés teret hagytak egymásnak a csapatok. Zártan, fegyelmezetten védekeztek. Az első félidőben 1-1 gól mellett kapufákat láthattak a nézők, nyílt maradt az Astra - Hajdúböszörmény találkozó. Helyzetek és akciók gyors labdaszerzésekből alakultak ki. A második félidő legnagyobb ziccerét a hajdúböszörményiek hagyták ki, de a berobbanó játékosuk közelről nem találta el az üres kaput. Az Astra is harcosan játszott, Nagy Anett jó tartotta meg a labdát elöl, amivel veszélyes helyzeteket teremtett. A döntetlen szagú mérkőzés az utolsó pillanatokban dőlt el a Hajdúböszörmény javára.

A mérkőzés mellett a Karácsonyi Kupát is a hajdúböszörményiek nyerték. Másodikként az Astra, harmadikként a DEAC, negyedikként az Airnergy FC zárt.

A díjakat, az érmeket és a kupákat az országgyűlés alelnöke Lezsák Sándor, Balla László Kiskunfélegyháza alpolgármestere, dr. Ónodi Izabella önkormányzati képviselő és Szamosi Endre sporttanácsnok, önkormányzati képviselő adta át.

A különdíjakról a csapatok edzői szavaztak. A legjobb kapusnak a hajdúböszörményi Torma Lillát választották. A legjobb mezőnyjátékos az Astrás Gál Tímea lett. A gólkirálynői címet a hajdúböszörményi Vígh Renáta szerezte meg 5 találattal.