Megújuló lengyel kapcsolat
A félegyháziakat nagyon kedvesen fogadták Rabka-Zdrojban. A vendéglátók először találkoztak az új vezetéssel. Örömmel idézték fel a 2013-as kiskunfélegyházi tapasztalataikat, és arról is beszámoltak, hogy a gyerekeik mindig sok élménnyel tértek haza Magyarországról. Büszkén mutatták be városismertető filmjüket, a nemrégiben egy romos épületből kialakított mozijukat és új könyvtárukat.
A tárgyalások során arról egyeztek meg, hogy a kapcsolatokat felfrissítik, bővítik. A két város néptáncosai kölcsönösen meghívást kapnak a folklór találkozókra és a felnőtt kórusok találkozóit is megszervezik. A sport területén is kialakítják a kapcsolatrendszert. A lengyelek a sakkozókat máris meghívták egy versenyre.
Balla László a jövő évi Városalapítók Napjára, illetve a szeptemberi Libafesztiválra invitálta a partnerváros képviselőit.
Rabka-Zdrój a kis-lengyelországi régióban található, a Krakkó–Zakopane és a Bielsko-Biała–Nowy Sącz főútvonalak csomópontjánál. A Raba folyóba torkolló Poniczanka- és Słonka-patak festői völgyében fekszik. A vidék gazdag természeti kincsei közé tartoznak a sósfürdők, melyek jótékony oldatát felhasználják ivókúrák, inhaláló és fürdőterápiák során egyaránt. A gyógyfürdő parkjában, a Helena-forrásnál működik Kis-Lengyelország egyetlen nyilvános sópárlója. Amikor már elszunnyad a természet és hóval fedett a táj síközponttá válik. A sportág kedvelőit kiváló lesiklópályák és sífutó útvonalak várják. A városközpontban telente jégpálya is működik.
1996-ban az UNESCO és egyéb szervezetek által Rabka elnyerte a megtisztelő „Világ Gyermekeinek Városa” címet: minden évben nagyszabású rendezvény keretei közt ünneplik itt a gyermeknapot.
Rabka-Zdrój gazdag népművészeti és a góral hagyományokkal bír. Több tánc- és énekegyüttes működik, valamint a góral zenekarok repertoárja is igen színes. Híresek a kézműves műhelyek is, így a fazekasság, a szobrászat, a selyempapír-művészet és az üvegfestészet.
s. r.