Sport 2014. május 30. 16:07

Diákok küzdenek meg egymással a Kollégiumi Olimpián

Képgaléria
Diákok küzdenek meg egymással a Kollégiumi Olimpián
Május 30-án tartották meg az V. Kollégiumi Diákolimpia megnyitóját a félegyházi sportcsarnokban. A rendezvényre népes diáksereg, tizennégy intézmény 340 tanulója gyűlt össze. A verseny vasárnap zárul.

A sportversenyen- amint arról már beszámolunk- az Arany János Kollégiumi-Szakiskolai Program tagjai vesznek részt. A diákok streetball, íjász, asztalitenisz, zenés gimnasztika, labdarúgás, és kézilabda sportágban mérik össze tudásukat.

A rendezvényt Dr. Istvánfi Csaba prof. emeritus a Nemzeti Sporttanács tagja, a Magyar Testnevelő Tanárok Országos Egyesületének (MTTOE) elnöke, valamint Toponáry Gábor a Fogyatékosok Országos Diák és a Szabadidősport Szövetségének ügyvezető elnöke nyitotta meg.

A diákokat, mint minden évben, ezúttal is Csernyánszky Erzsébet kollégiumvezető és Ágoston Tibor, a Kiskunfélegyházi Szakképző Intézmény és Kollégium igazgatója köszöntötte.

 

Fotók: Hájas Sándor

 

G. Z.

Kövessen minket a Facebookon is!