Sport 2016. december 24. 09:30

Régiós döntőbe jutott a kadett fiúcsapat

Régiós döntőbe jutott a kadett fiúcsapat
Amire oly sok éve, vagy évtizede vártak Kiskunfélegyházán, az december 21-én bekövetkezett: Kialakult a Fiú Regionális Kadett Bajnokság Régiós Döntőjének mezőnye. A tornán a csoportgyőztesek mellett, legjobb másodikként, a Félegyházi Térségi Sportiskola (FTSI) vehet részt.


A félegyházi U16-os csapat ( 2001-2002-es születésű fiúk ) olyan nagy hagyományokkal rendelkező együttest előzött meg, mint pl. az NBI-es felnőtt gárdával rendelkező Paksi Atomerőmű SE.

Ezzel eldőlt, hogy Simon Zoltán edző tanítványai Magyarország legjobb 28 együttese közé kerültek. A legjobbak között neves budapesti egyesületek, országos hírű akadémiák illetve kosárlabda-fellegvárak vannak. Az eredmény súlyát az is növeli, hogy az FTSI az egyetlen egyesület, melynek nincs sem férfi, sem női felnőtt csapata.

A régiós döntő időpontja: január 14-e vagy 15-e, a helyszín még ismeretlen.
 

A Régiós Döntő párosítása:

Vásárhelyi KS – PVSK-Panthers (Pécs)
Bajai Bácska FKE – Félegyházi TSI


Simon Zoltán
     edző
 

Kövessen minket a Facebookon is!