Sport 2016. december 31. 08:30

Negyed százada futnak együtt Szilveszterkor

Negyed százada futnak együtt Szilveszterkor
25 éve hagyomány, hogy az év utolsó napját szilveszteri futással töltik a félegyháziak. A versenyt minden évben a Jogging Plus Szuperinfó Futóklub szervezi a Kossuth utcán. Az óévbúcsúztató, jó hangulatú rendezvény idén is várja az indulókat december 31-én, szombaton, a városháza elé. Rajt és cél szokás szerint a polgármesteri hivatal előtt lesz.


Nevezni 10 órától 10.45-ig lehet díjmentesen a helyszínen. Az első futásra 11 órakor kerül sor, ahol a 6 év alatti korosztály mérettetheti meg magát 200 méteres távon. 11.05-től, 5 percenként indulhatnak az általános iskolák 1., 2., 3., és 4. osztályos diákjai, ugyancsak 600 méteren. A leghosszabb, 2200 méteres futáson a 11-99 éves korosztály indulhat 11.25-kor. 

A szilveszteri futáson minden 2200 méteren indult és célba érkező versenyző pólót kap ajándékba. Az első helyezett kupa, míg a 2. és 3. helyezést elérő versenyző éremdíjazásban részesül.

Ezúttal különdíjjal jutalmazzák a legjobb jelmezben megjeleő futót. 

A verseny után tombolahúzás lesz, amelynek fődíja egy tablet.


Fotó: archív
 

Kövessen minket a Facebookon is!