Program 2017. január 12. 15:30

A tanúval nyit a Filmklub

A tanúval nyit a Filmklub
Az idei év első filmklubjának vetítésére kerül sor január 13-án, pénteken 19 órakor a Móra Ferenc Művelődési Központban. Ezúttal Bacsó Péter: A tanú című 1969-ben készült filmszatíráját nézhetik meg. A belépés, mint eddig is, díjtalan.


Pelikán József hithű kommunista, aki végigharcolta elvbarátaival a vészterhes éveket. Most, győzelmük után, a személyi kultusz idején, gátőrként is elkötelezett munkát végez. Lecsap az orvhorgászra, akiről kiderül, régi barátja és harcostársa, Dániel Zoltán, aki jelenleg miniszter. Épp ez a kedves barát buktatja le akaratán kívül, amikor feketevágás miatt megjelenik a hatóság. Pelikán börtönbe kerül, ahonnan egyre magasabb beosztásba helyezik. Ő lesz a vidámpark, az uszoda, majd később egy narancstermelő gazdaság igazgatója. Természetesen mindez nem ajándék. Virág elvtárs minden alkalommal hangsúlyozza, hogy egyszer még kérnek Pelikántól valamit. És ez az egyszer el is érkezik, amikor Dániel Zoltánt koholt vádakkal letartóztatják.

Bacsó Péter filmszatíráját tíz évig dobozban pihentették bemutatása előtt.

(port.hu)
 

Kövessen minket a Facebookon is!