Kultúra 2017. január 21. 13:30

Himnuszmondó verseny a könyvtárban

Képgaléria
Himnuszmondó verseny a könyvtárban
A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület irodalmi szekciója a magyar kultúra napjának közös megünneplésére hívta Kiskunfélegyháza középiskolás tanulóit. A hagyományoknak megfelelően a diákok versmondó versennyel emlékeztek meg ezen az ünnepen.


A versenyre tízen jelentkeztek városunk iskoláiból. Minden versenyző Kölcsey Ferenc Himnuszát, és Arany János bármely, szabadon választott versét adta elő. A szakmai zsűri az elhangzott versek alapján állította fel a sorrendet. A legjobbnak Tapodi István Béla bizonyult. A Kossuth Lajos Szakközépiskola tanulója a könyvtárban a magyar kultúra alkalmából megrendezett ünnepségen mondhatta el nemzeti imádságunkat. Az első három helyezett oklevélben részesült, a többi résztvevő emléklapot kapott.


Versenyeredmények:

1. helyezett: Tapodi István Béla - Kossuth Lajos Szakközépiskola               

1. helyezett: Révész Tamás - Szent Benedek Gimnázium                

2. helyezett  Zámbó  Vanessza - Móra Ferenc Gimnázium                  

3. helyezett: Juhász Jázmin - Constantinum Intézmény                    

3. helyezett: Nagy Dániel - Szent Benedek Gimnázium                

 

Kövessen minket a Facebookon is!