Helyi hírek 2014. június 2. 13:20

Gyorsabban kaphatunk útlevelet

Gyorsabban kaphatunk útlevelet
2012. január elseje óta lehetőség van a magánútlevelek kiállításának meggyorsítására. A gyorsított eljárásért fizetendő igazgatási szolgáltatási pótdíj összegét a kiállítási illetéken felül kell megfizetni.

Soron kívüli eljárás esetén az ügyintézési idő 7 nap, a pótdíj összege 19000,- Ft.

Sürgősségi eljárás esetén az ügyintézési idő 3 nap, a pótdíj összege 29000,- Ft.

Azonnali eljárás esetén az ügyintézési idő 24 óra, a pótdíj összege 39000,- Ft.

2014. május 15-től új szolgáltatás került bevezetésre: a normál (20 napos) eljárás keretében benyújtott kérelmek utólag akár 3, akár 7 napos gyorsított eljárásra is módosíthatóak az ország valamennyi okmányirodai illetve kormányablak ügyfélszolgálatán.

A normál eljárásban indított kérelmek utólagosan, 24 órás eljárásra történő módosítására továbbra is csak a Központi Okmányirodában van lehetőség (Budapest, XIII. kerület, Visegrádi utca 110-112.). További információkért és részletes tájékoztatásért a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kiskunfélegyházi Járási Hivatal Okmányirodai Osztályán lehet érdeklődni.

Elérhetőségek: Tel: 76/560-510

e-mail: [email protected]

 

dr. Sipos Krisztina

Járási Hivatal vezetője

Kiskunfélegyháza

Kövessen minket a Facebookon is!