Kultúra 2017. január 27. 15:30

A hunok őshazája Belső Mongólia

Képgaléria
A hunok őshazája Belső Mongólia
A hunok őshazája, Belső Mongólia címmel dr. Tarjányi József tartott előadást a Földrajzi Szabadegyetem sorozat keretében a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az őseinkkel foglalkozó előadásra a Hattyúház terme zsúfolásig megtelt.


A címzetes egyetemi docens sokrétű tevékenységét Bense Zoltán földrajztanár, hegymászó mutatta be a közönségnek. A beszámolóra Zsirmik István dalával hangolódhatott a közönség, amelyet a zenész egy ősi kínai hangszeren adott elő.

A hunokról szóló előadás azt kutatta, hogy kik is voltak a hunok, akik az i. e. 3. század végétől az i. e. 4. századig belső Ázsia nagy részét ellenőrzésük alatt tartó nomád törzsszövetség vezető népévé váltak.

Dr. Tarjányi József élménybeszámolójában több érdekes részletre is felhívta a közönség figyelmét, például arra, hogy sokan úgy tudják, hogy a hun szó jelentése barbár, pedig valójában a kifejezés jelentése: ember.


A rendezvény a Nemzeti Kulturális Alap támogatásának köszönhetően jöhetett létre.
 

Kövessen minket a Facebookon is!