Kultúra 2017. január 30. 08:20

Alkotásokat várnak a Rendszerváltó Filmszemlére

Alkotásokat várnak a Rendszerváltó Filmszemlére
A szemle Lakiteleken, a Népfőiskola Kölcsey Házában lesz április 25-e és 27-e között, amelyre az alkotók pályamunkáit várják. A nevezési lapok és a filmek beküldési határideje: március 21-e, az előzsűrizés április 4-én és 5-én lesz, amelynek eredményéről április 8-áig minden pályázót értesítenek. Nevezési díj nincs. A szemle legjobb alkotásait díjazzák, a fődíj 1 millió forint. 


Pályázati feltételek:

A versenyen részt vehetnek falvak, városok, iskolák televíziói, filmkészítő közösségek, magánszemélyek határon innen és túlról, minden egyénileg vagy csoportosan készített magyar nyelvű olyan alkotással, amely a magyarországi rendszerváltozáshoz vezető eseményt vagy eseményeket, magát a rendszerváltozás folyamatát vagy annak valamely jelentős mozzanatát, személyét mutatja be.

A filmeket az alábbi kategóriákban lehet nevezni:

- Korkép: filmszociográfia (max.: 52 perc);
- Portré (max.: 26 perc);
- Film és társadalomtudomány: oral history/elbeszélt történelem (max.: 45 perc).

A zsűri elnöke: dr. Bíró Zoltán, a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum (RETÖRKI)  főigazgatója.
 
A Rendszerváltó Filmszemle védnökei: Sára Sándor Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, a Nemzet Művésze és Lezsák Sándor író, az Országgyűlés alelnöke.

Nevezési lap és tájékoztatás kérhető:

NÉPFŐISKOLA ALAPÍTVÁNY, 6065 Lakitelek, Felsőalpár 3.
Telefon: +36-76-549-049, Fax: +36- 76-549-048,
E-mail: [email protected] vagy letölthető a Népfőiskola honlapjáról: www.nepfoiskola.lakitelek.hu
 

    


 

Kövessen minket a Facebookon is!