Helyi hírek 2017. február 26. 13:50

Félegyházáról elűzték a telet - videóval

Képgaléria
Farsangűző maskarás felvonulásra gyűltek egybe a félegyháziak szombaton. A karneváli menet a főutcán a művelődési központba vonult, ahol kézműves foglalkozás, elsősorban farsangi álarcok, jelmezek készítése várta a fiatalokat és felnőtteket. A télboszorkát is felcetlizték azokkal a lapocskákkal, amin megfogalmazták mindazt a rosszat, amitől a tavasz beálltával meg kell szabadulni. Ki is vitték a boszorkát a Petőfi térre, ahol a Szélkakas Társulat közreműködésével tűzre vetették és elégették, remélve hogy a közelgő tavasz felhőtlenebb életet hoz magával. Miután a gondok füstté váltak, a művelődési központ színháztermében folytatódott a farsangi mulatság zenével és tánccal. A talpalávalót a Rozsdamaró zenekar húzta.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!