Sport 2017. március 12. 20:00

Itthon tartották a két pontot a kézilabdázók - videóval

Nagy iramú, pörgős találkozón 37-26-ra legyőzte a Túrkevei VSE-t a P&P Kiskunfélegyházi HTK kézilabda csapata az NB II férfi felnőtt dél-keleti csoportjában március 12-én, a Kész Arénában. Meggyőző játékkal gyorsan előnybe került a KHTK, de a vendégek fokozatosan faragva a hátrányból a második félidő elején kiegyenlítettek (18-18). Döntetlen állás után ismét a félegyháziak percei következtek, a félidő közepéig 28-19-re elhúztak ellenfelüktől, amivel eldöntötték a mérkőzést. Zsinórban harmadik győzelmüket aratva továbbra is második helyen állnak a bajnokságban.

Az őszi 33-31-es mérkőzés után nagy iramú találkozóra lehetett számítani a P&P Kiskunfélegyházi HTK – Túrkevei VSE összecsapáson. A KHTK-nak égető szüksége volt a győzelemre, ennek megfelelően elsöprő lendülettel kezdett.

Prezenczki István bravúrosan védett a kapuban, Savanya Zsolt betöréseivel szemben ugyancsak tehetetlenek voltak a vendégek. 4-0 után előbb 9-3-ra, majd pedig 11-5-re és 14-8-ra alakult az állás, ez idő alatt Savanya Zsolt 6 gólt jegyzett.

Miksi István vezetőedző a megnyugtató előny birtokában sorcserével a padon lévőknek is lehetőséget adott, a túrkeveiek ezt kihasználva a félidő hajrájában két gólra felzárkóztak. (18-16)

A különbség a második félidő első percében eltűnt a csapatok között (18-18), de csupán pár percig örülhettek a döntetlennek a vendégek (20-18).

A KHTK kapujában Prezenczki Istvánt a szünetben Fekete Krisztián váltotta, védéseinek köszönhetően a vendégek 14 percen keresztül nem találtak a hálóba (28-19).

A lendület a későbbiek során sem szakadt meg, a különbség fokozatosan nőtt. A hajrát magabiztos játékkal fölényesen nyerték a félegyháziak. (37-26)

NB II férfi felnőtt Dél-kelet 15. ford. 03. 12.
P&P Kiskunfélegyházi HTK – Túrkevei VSE (18-16) 37-26

A mérkőzés teljes felvétele itt látható.