Program 2017. március 14. 12:30

Március 15-én ingyenesen látogatható vidéki múzeumok

Március 15-én ingyenesen látogatható vidéki múzeumok
A nemzeti ünnepeken számos múzeum ingyenesen látogatható - március 15-én, augusztus 20-án és október 23-án is. Összegyűjtöttünk ezek közül néhányat, ami érdekes lehet.


1. Pécsi Természettudományi Kiállítás - Janus Pannonius Múzeum

A Természettudományi Kiállítás a Mecsek hegység, a Villányi-hegység és Dráva mente természetes élőhelyeinek állat-és növényvilágát, ritkaságait mutatja be.

Cím: Pécs, Szabadság u. 2. tel: +36 72/213-419
Nyitvatartás: H: szünnap, K-V: 10-18h
Elérhetőség: +36 72 514 040
2. Sopianae Régészeti Kiállítás - Janus Pannonius Múzeum

A Régészeti Kiállításon egészen az ősember koráig repülhetünk vissza: a Janus Pannonius Múzeum állandó kiállításán látható leletek az őskortól a honfoglalásig tartó időszakból származnak. A gyerekek időnként izgalmas régészeti foglalkozásokon is részt vehetnek (pl.leletek rendszerezése korszakonként, egy-egy töredék kormeghatározása, leltárkarton készítése), havonta egy alkalommal pedig csatlakozhatnak a "Kis régész klubhoz" is. A foglalkozásokra előzetes bejelentkezés szükséges!

A kiállítás helyszíne: Martyn Múzeum (Pécs, Káptalan u. 4.)
A kiállítás nyitvatartása: keddtől vasárnapig 10-18 óra között
Elérhetőség: +36 72 514 040
3. RepTár

A RepTár egyedülálló repüléstörténeti kiállítóhely Kelet-Európában. A múzeum sokkal több, mint egy nagy repülőgép emlékpark, ugyanis számtalan interaktív eszköz kínál különleges élményt a látogatóknak. A RepTár nem csak kiállítóhely, hanem élményeket és szórakozást kínáló tematikus park is - a múzeumlátogatás izgalmas program lehet kicsik és nagyok számára egyaránt. Kalandpark, mászófal, 3D mozi, repülőgépszimulátor, s sok más érdekesség várja a családokat.

A Reptár megközelítése: 5000 Szolnok, Indóház út 4-6.
Nyitvatartás: H: szünnap, K-V: 10-18. Pénztárzárás: 17:30
Elérhetőség: +36 56 781 530
4. Vadászati Kiállítás - Helikon Kastélymúzeum

A vadászati kiállításon több, mint 200 vadfaj trófeáival találkozhatunk, s „természetes élőhelyükön” sétálva ismerkedhetünk meg az állatokkal. A múzeum anyaga a külön teremben elhelyezett képző- és iparművészeti alkotásokkal teljesedik ki, melyek között fegyverek, festmények, szobrok, különféle porcelánok mutatják be a vadászat és a természetvédelem egységét.

Helikon Kastélymúzeum címe: 8360 Keszthely, Kastély u. 1.
Nyitvatartás: okt.1 - ápr. 30., H: szünnap, K-V:10-17:00. Pénztárzárás: 16:30
Elérhetőség: +36 83 314 194
5. Koszta József Múzeum

A Koszta József Múzeumban megismerhetjük a paraszti életmódot és gondolkodást, de találkozhatunk a középkorral, a török hódoltság időszakával, vagy a Rákóczi szabadságharc eseményeivel is.
Megismerhetjük a kézművesiparok világát: képzeletbeli utazást tehetünk a mesterségek utcájában, ahol bepillantást nyerhetünk a szentesi iparosok (takács, mézeskalácsos, gyertyaöntő, talicskás, bognár, kovács, szűcs, szíjgyártó, kádár, korsós, cipész) által használt szerszámok, munkaeszközök sokszínű világába.

A Koszta József Múzeum címe: 6600 Szentes Kossuth tér 1.
Nyitvatartás: Vasárnap és hétfőn zárva, Keddtől péntekig: 09:00 - 15:00 óráig, Szombaton: 10:00 - 16:00 óráig
Elérhetőség: +36 63 313 352
6. Balatoni Múzeum

A Balatoni Múzeum nem csak Keszthely, de az egész Közép-dunántúli régió egyik tradicionális szellemi csomópontja, a Balatonnal kapcsolatos ismeretek bázisa. A múzeumban mindent megtekinthetünk, ami a Balaton térségével kapcsolatos: élővilág, régészeti leletek, fejezetek a Balaton történetéből - és még sok más érdekesség vár.

Márciusi ifjak – családi nap a Balatoni Múzeumban

Március 15-én, szerdán 9.30 órától várják az érdeklődőket múzeumba, ahol a család apraja-nagyja kedvére válogathat ünnepi programkínálatból. Kokárda, huszárcsákó, párta, zászló, kard készítése. (A szervező a programváltoztatás jogát fenntartja.)

Nyitvatartás: Kedd-szombat: 9.00 - 16.00
Cím: 8360 Keszthely Múzeum utca 2.
Telefon: +36 83 312 351
7. Laczkó Dezső Múzeum

A Laczkó Dezső Múzeum állandó kiállításain belül megismerhetjük többek között a múlt korait az őskortól a magyar honfoglalásig, a magyar középkori és a Rákóczi-szabadságharctól a kiegyezésig terjedő időszak megyei emlékeit, láthatunk várbörtönt, megismerhetjük a népi kultúra tárgyi világát is.

A Laczkó Dezső Múzeum címe: 8200 Veszprém, Erzsébet sétány 1.
Nyitvatartás: Hétfő szünnap, K-V:10-18:00
Elérhetőség: +36 88 426-081, +36 88 788-191
8. Természettudományi Kiállítás - Munkácsy Mihály Múzeum

Az állandó kiállításon Békés megye élővilágát és a földtörténeti múlt emlékeit ismerhetjük meg. Az itt dolgozó természettudósok országos jelentőségű madárpreparátum és madártojás, csiga és kagyló, valamint növénytani gyűjteményt, azaz herbáriumot hoztak létre az elmúlt évtizedek alatt.

A Munkácsy Mihály Múzeum címe: 5600 Békéscsaba, Széchenyi u. 9.
Nyitvatartás: H szünnap, K-V: 10-18:00
Elérhetőség: +36 66 328 040, [email protected]
9. Régészeti Kiállítás - Munkácsy Mihály Múzeum

A régészeti kiállítás összegyűjti Békés megye fontosabb régészeti emlékeit. Három nagyobb részre tagolódik: őskor, népvándorláskor, valamint honfoglalás- és Árpád-kor.  Ez a három átfogó régészeti korszak egy-egy különálló teremben található. A látogatók időrendi sorrendben követhetik nyomon Békés megye történetét a Kr. e. 7. évezredtől az Árpád-ház kihalásáig. Az első teremben az őskor négy korszakának (neolitikum, rézkor, bronzkor és vaskor) jellemző tárgyairól és fontosabb kutatási eredményeiről kaphatunk átfogó képet.

A Munkácsy Mihály Múzeum címe: 5600 Békéscsaba, Széchenyi u. 9.
Nyitvatartás: Hétfő szünnap, K-V: 10-18:00
Elérhetőség: +36 66 328 040, [email protected]
10. Duna Múzeum

A Duna Múzeumban mindent megtudhatunk a vízről és felhasználásáról: a Pancsolóban úgy ismerkedhetünk meg a tulajdonságaival, az ősi vízi szerkezetek (kutak, malmok, zsilipek) működésével, hogy ki is próbálhatjuk azokat. Megismerhetjük a vízzel kapcsolatos találmányokat, gépeket, láthatjuk az árvizek emlékeit, a térképteremben pedig Magyarországról készült űrfelvételen sétálhatunk.
A kiállítás hétköznap 10-15.30 óra között, vezetéssel tekinthető meg, az állandó kiállításra váltott belépőjeggyel. Hétvégi napokon előzetes  - legalább 1 héttel a tervezett látogatás előtt - bejelentkezéssel fogadják az érdeklődőket. Bejelentkezés: [email protected]

A Duna Múzeum címe: 2500 Esztergom, Kölcsey utca 2.
Nyitvatartás: H szünnap, K-V: 10-18:00
Elérhetőség: +36 33 500 250


 

Kövessen minket a Facebookon is!