Helyi hírek 2017. március 15. 13:30

A szabadsággal élni felelősség és kötelesség - videóval

Képgaléria
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 169. évfordulója tiszteletére rendezett ünnepségek Bem József szobránál kezdődtek Kiskunfélegyházán március 15-én. A koszorúk elhelyezése előtt Deli József nyugállományú ezredes emlékezett a forradalmi eseményekre. A városi ünnepségen Petőfi Sándor szobra előtt Csányi József polgármester méltatta a szabadságharc jelentőségét. A műsorban közreműködött a Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola, valamint Nemcsok Nóra és Domokos László színművészek.


– Nemzedékünk örökségbe kapta a szabadságot, valódi értéke éppen ezért felbecsülhetetlen. Ezzel a szabadsággal élni felelősség és kötelesség, hiszen annyi drága magyar életet követelt. Mindannyiunk egyéni kötelessége a munkálkodás, családunk, Félegyháza közössége és Hazánk boldogsága iránt. Éljünk úgy, hogy a bőség kosarából mindenkinek jusson, hogy méltók legyünk örökségünkre, a szabadságra. Március 15-ét joggal tartjuk legnagyobb nemzeti ünnepünknek, mely nap minden korban a magyar szabadság szimbóluma marad – mondta ünnepi beszédében Csányi József.

s. r.

 

Kövessen minket a Facebookon is!