Sport 2014. június 7. 20:54

Bajnok lett a Kiskunfélegyházi HTK

Magabiztos játékkal, fölényes, 6-1-es győzelmet ért el Kecelen, így megnyerte a bajnoki címet a megyei I. osztályban szereplő Kiskunfélegyházi HTK. A félegyháziak népes szurkolótábor előtt ünnepelték meg az aranyérmet. A nagyszerű tavaszt produkáló csapat egy ponttal előzte meg a rivális Híd SC-t. Összességében megérdemelten lett első.

A kecelei mérkőzésre sok vendégszurkoló elkísérte a félegyházi csapatot, melynek győznie kellett a bajnoki cím megszerzéséhez.

A találkozót ennek tudatában lendületesen kezdte a KHTK. Alig telt el tíz perc, amikor is egy szabadrúgást Sárközi Attila a saját kapujába csúsztatott. (0-1)

A vezetést követően továbbra is a félegyházi csapat irányított, a hazaiak nem tudtak mit kezdeni a KHTK támadójátékával.

Ennek eredményeképpen csak idő kérdése volt, hogy mikor nő tovább a különbség. Végül a 21. percben Zs. Juhász István szerzett újabb gólt. (0-2)

A nagy hőségben ezt követően ivószünetet tartottak a csapatok, de ez sem zökkentette ki a félegyháziakat a játékból.

A rengeteg helyzet közül a 37. percben Balog Marcell fejelt gólt szöglet után, így egyre megnyugtatóbbá vált a két együttes közötti különbség. (0-3)

A fordulás után mindkét csapat visszavett a tempóból. A félegyháziak higgadtan tartották a labdát, a keceliek pedig elvétve tudtak csak kiszabadulni a kapujuk előteréből.

A széleken a végig veszélyesen játszó KHTK a 61. percben növelte tovább az előnyét. Koncz Miklós beadását higgadtan lőtte Palásti Sándor a kapuba. (0-4)

A találkozó ezt követően már gálamérkőzésé alakult át. A teljesen széteső, elfáradó hazaiak ellen tetszés szerint alakíthatta ki helyzeteit a KHTK. Balog Marcell élve a lehetőséggel a 76. és a 81. percben újabb két gólt szerzett. (0-6)

Végül a hazai csapat sem maradt találat nélkül. A hosszabbítás perceiben Sándor László vétett öngólt. (1-6)

A Kiskunfélegyházi HTK impozáns mérleggel, 25 győzelemmel, 3 döntetlennel és mindössze 2 vereséggel lett bajnok. 106 rúgott góllal és 77 ponttal végzett a tabella élén.

A bajnoki címet elsősorban a kiváló tavaszi formájának köszönheti, mellyel behozta a lemaradását a sokáig élen álló Híd SC-vel szemben.

Bács-Kiskun Megyei I. 30. ford. 2014. 06. 07.

Kecel FC- Kiskunfélegyházi HTK (0-3) 1-6

gólszerzők: Sándor László 90. p. (öngól), ill. 10. p. Sárközi Attila (öngól), 21. p. Zs. Juhász István, 37. p. Balog Marcell, 61. p. Palásti Sándor, 76. p. Balog Marcell, 81. p. Balog Marcell

Kádár Tamás /edző, Kiskunfélegyházi HTK/:

- Sikerült a címvédés. A csapatban mindenki átérezte a felelősséget. Nem adtunk esélyt az ellenfelünknek. Megérdemelt a bajnoki cím.

Némedi Norbert /vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK/:

- Az egész mérkőzésen meggyőzően játszottunk. Olyanra sikerült ez az utolsó mérkőzés, mint amilyen az egész tavaszi szezonunk volt. A csapat végig nagyon jól teljesített. 6 pontos hátrányból felálltunk, büszke vagyok a társaságra.

Kunszállás SE- Híd SC 1-3