Sport 2017. március 19. 09:00

Hazai pályán botlott a KHTK

Első hazai tavaszi találkozóján némi meglepetésre 2-1-es vereséget szenvedett a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata a megyei I. osztályú bajnokság 19. fordulójában. A KHTK a középmezőnyhöz tartozó Akasztó FC-t látta vendégül március 18-án. Gólnélküli első félidő után a vezetést is megszerezték a félegyháziak, de a lelkesen és harcosan játszó vendégek nem adták fel, előbb kiegyenlítettek, majd egy szép szabadrúgásgóllal megnyerték a mérkőzést. Veresége ellenére a KHTK megőrizte harmadik helyét a bajnokságban.

Két idegenbeli győzelmet követően először játszott hazai környezetben a Kiskunfélegyházi HTK a tavaszi szezonban. A félegyházi szurkolók előtt a csapat új edzője, Ozsváth Ferenc első alkalommal ült kispadon.

A forma alapján jó mérkőzésre lehetett számítani, a KHTK Kiskőrösön, míg az Akasztó FC Bácsalmáson nyert legutóbb. A pálya mély talaja és a zuhogó eső nem kedvezett a folyamatos játéknak. Kemény párharcok és kiegyenlített küzdelem jellemezte az első félidőt.

A szünetet követően gyors góllal nyitott a KHTK, Marsa Levente lapos lövése utat talált az akasztói kapuba. (1-0)

A találat nem sokat változtatott a játék képén, a KHTK újabb gól megszerzésére törekedett, a vendégek az egyenlítés reményében folytatták. Mindkét kapusnak akadt dolga, a félegyházi hálóőr, Oroszi Tibor ziccert védett, míg a túloldalon az akasztói kapus hárított egy szabadrúgást.

A vendégek nem adták fel és egy pontrúgás utáni kavarodásból kiegyenlítettek a 68. percben. (1-1)

Helyzet ezt követően mindkét fél előtt adódott, de a 82. percben az akasztóiak találtak újra a hálóba Kósa Krisztián szabadrúgásgóljával. (1-2)

Az utolsó percek félegyházi fölényben teltek, de a vendégek jól védekezve megőrizték előnyüket és megnyerték a mérkőzést.

Értékelések:

Judák László (technikai vezető, Akasztó FC)

- Fordulatos találkozón több helyzetet kialakítottunk és büntetőt is kaphattunk volna az első félidőben. Bátran játszottunk a KHTK otthonában, vesztes állásnál sem adtuk fel, tovább támadtunk, aminek meg lett az eredménye. A Bácsalmás otthonában elért győzelmen felbuzdulva titkon reménykedtünk az újabb sikerben.

Ozsváth Ferenc (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK)

- Harcos, küzdelmes összecsapást vívtunk az Akasztóval, agresszíven léptek fel, mi pedig kicsit kényelmesen játszottunk. A vezetés megszerzését követően úgy érzetem kézben tartjuk a mérkőzést, de védekezésben hibát vétettünk az egyenlítő gólnál, majd pedig egy szabadrúgással kikaptunk. A dobogó legalsó fokát céloztuk meg a szezon hátralévő részében, a csapat minőségi játékosokból áll, igyekszünk megtartani pozíciónkat.