Sport 2017. március 19. 15:30

Egy arany, egy ezüst

Lenyűgöző magyar eredményekkel ért véget az INAS fedettpályás Európa-bajnokság Prágában. Csontos Piroska egy arany- és egy ezüstéremmel tért haza a versenyről.

Kiskunfélegyházi szempontból mind közül a legkiemelkedőbb, hogy a 4x400-as váltót világcsúccsal nyerték a magyar atléta lányok; Csontos Piroska (Jogging Plus Szuperinfó Futóklub, Kiskunfélegyháza), Biacsi Bernadett, Biacsi Ilona, és Keresztesi Erika. Piró az aranyérmen kívül, még 200 méteren ezüstérmet nyert, 60 méteren pedig az előkelő 5. helyen zárt.

A háromnapos versenyen naponta több versenyszámban is indultak az atléták. Az előfutamokon, középfutamokon túl az egész napos terhelések ellenére dobogóra tudtak állni, ez a felkészülésüket és sportolói nagyságukat dicséri.

Felkészítő edző: Kornokovics Györgyi.