Sport 2017. március 25. 17:50

KHTK II. győzelem a városi derbin

Félegyházi rangadót rendeztek a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságban, a Kiskunfélegyházi HTK II. a Kiskunfélegyházi Vasutast fogadta március 25-én. Az erőviszonyok alapján KHTK II. győzelemre lehetett számítani, a szellősen védekező Vasutas a szünetig négygólos hátrányba került, a KHTK II. Valkovics Gábor mesternégyesével 6-1-re nyert.

Bajnoki helyezéstől függetlenül minden évben rangadónak számít a Kiskunfélegyházi HTK II. és a Kiskunfélegyházi Vasutas találkozása a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságban. Idén más-más célokért küzd a két csapat, a KHTK II. az élmezőny tagja, míg a Vasutas pont nélküliként sereghajtó.

Ennek megfelelően gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a KHTK II., Valkovics Gábor már a 11. percben betalált, sőt a 34. percig mesterhármasig jutott. A félidő hajrájában Borsi Sándor ugyancsak feliratkozott a góllövők közé, bő 40 perc alatt eldőlt a mérkőzés. (4-0)

A fordulás után csendes mederben folyt a találkozó, Krepsz László révén a Vasutasnak sikerült a szépítés. (4-1)

A gól felrázta a játékosokat, az iram is megélénkült, mindkét fél eljutott kapufáig, de újabb találatokat már csak a KHTK II. jegyzett. Cseh István után a 81. percben Valkovics Gábor saját maga negyedik, csapata hatodik góljával lezárta a mérkőzést. (6-1)

Könnyed játékkal a Kiskunfélegyházi HTK II. megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Értékelés:

Kovács László (kapus, Kiskunfélegyházi HTK II.):

- A két csapat találkozása mindig rangadónak számít, mindkét fél küzdött, megharcoltunk a győzelemért. Nem akartunk az első olyan együttes lenni, akik ellen a Vasutas pontot szerez. Próbáltunk minél több gólt lőni, ősszel védtem utoljára ugyancsak a Vasutas ellen, jó volt visszaállni a kapuba.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 20. ford. 03. 25.

Kiskunfélegyházi HTK II. - Kiskunfélegyházi Vasutas (4-0) 6-1

Gólszerzők: Valkovics Gábor 11. p., 32. p., 34. p., 81. p., Borsi Sándor 40. p., Cseh István 67. p., ill. Krepsz László 60. p.,