Sport 2017. április 2. 09:00

Heroikus küzdelemben nyert az Astra - videóval

Képgaléria
Nem mindennapi mérkőzésen 8-7-re győzött hazai pályán az Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC a Brandmission Tolna-Mözs ellen a női futsal NB I. felsőházi rájátszásának 4. fordulójában. Az Astra már 6-0-ra is vezetett, innen előbb 6-4-re, majd pedig 7-6-ra kapaszkodott fel a Tolna. Az utolsó percekben 8-7-es állásnál mindkét csapat szerezhetett volna újabb gólt, az izgalmas véghajrá végül Astra-sikert eredményezett.

Az Astra és a Tolna játékosai is a győzelem reményében léptek pályára április elsején a felsőházi rájátszás 4. fordulójában. Mindkét együttes életben akarta tartani dobogós és bajnoki esélyeit, nyílt sisakos küzdelemre lehetett számítani. Sokat kellett várni az első gólra, a 15. percben Nagy Anett villant meg, majd két perccel később ismét ő volt eredményes. Az Astra kétgólos előny birtokában mehetett szünetre. (2-0)

A második félidőre jelentősen felpörögtek az események, szűk 3 perc alatt újabb négy Astra gól született. A gyors ellenakciók többségét Nagy Anett értékesítette. (6-0)

A vendégek hamar rendezték soraikat, egyre veszélyesebben támadtak, amihez eredményesség is párosult. A második félidő közepére Polischchuk Maria révén 6-4-re felzárkóztak, kapusuk balszerencsés sérülése ellenére a mezőnyben vészkapussal játszva egyre nagyobb nyomás alá helyezték az Astrát.

7-6-os állásnál az egyenlítéshez is közel álltak, de a helyzeteik kimaradtak, míg a túloldalon Nagy Anett kihasználta ziccerét.

Szűk két perccel a vége előtt ismét egy gólra csökkent a különbség. A Tolna ezt követően helyzetekig, az Astra kettős kapufáig jutott, de az eredmény már nem változott.

Izgalmas mérkőzésen az Astra szerezte meg a három pontot és feljött a tabella harmadik helyére.

 

Értékelések:

Nagy Anett (játékos, Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC):

Az összes mérkőzést meg szeretnénk nyerni a rájátszásban, gratulálok az egész csapatnak, nagyot küzdve mindenki hozzátett a sikerhez. Az erősségünket bizonyítja, hogy a hiányzók ellenére is győztünk.

Dombó János (vezetőedző, Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC):

Fantasztikus találkozót játszottunk, mindkét csapat előtt le a kalappal. Az utolsó percig nyitott volt a mérkőzés, ilyen végjátékra számítottunk. A kezdő csapatból csupán hárman álltak rendelkezésre, 2001-es születésű játékosom is gólt szerzett az ukrán válogatottakat felvonultató Tolna ellen.

 

Női Futsal NB I Felső-ház 4. ford. 04. 01.

Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC – Brandmission Tolna-Mözs 8-7 (2-0)

Gólszerzők: Nádudvari Anna 15. p., Nagy Anett 17. p., 22. p., 22. p., 23. p., 32. p., 36. p., Godvár Katalin 21. p., ill. Polischchuk Maria 23. p., 27. p., 28. p., 29. p., Godvár Katalin 36. p. (öngól), Hodován Edit 36. p., Folk Zsuzsanna 39. p.,

 

1

AGENTA GIRLS SZEKSZÁRD FC

4

4

0

0

17

8

9

16

Hozott pont: 4

2

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE I.

3

2

0

1

18

7

11

13

Hozott pont: 7

3

ASTRA-ARTIFEX KKFHÁZA FC

2

1

0

1

11

11

0

6

Hozott pont: 3

4

BRANDMISSION TOLNA-MÖZS

3

0

0

3

9

18

-9

5

Hozott pont: 5

5

DVTK-VÉNUSZ

2

0

0

2

3

14

-11

1

Hozott pont: 1

 

G. Z. 
 

Kövessen minket a Facebookon is!