Sport 2017. április 2. 12:00

Rangadót nyert a KHTK

Visszavágott a Bajának az őszi 3-1-es vereségért a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A dobogóért folyó harcban égető szükségük volt a félegyháziaknak a három pontra, gyors támadásokat vezettek, amihez eredményesség párosult (3-0).

A két csapatot mindössze 1 pont választotta el a találkozót megelőzően a tabellán. A KHTK két vereséggel a háta mögött győzelemre tört.

A legtöbb helyzet kiugratásokat követően mélységi beindulásokból alakult ki, a 8. percben a kilépő félegyházi játékost a bajai kapus szabálytalanul állította meg, a büntetőt Szabó Attila értékesítette. (1-0)

Veszélyesen játszott a hazai csapat, hatékony, gyors akciókat vezetett. Ennek eredményeképpen a félidő hajrájában Medgyesi László kettőre növelte az előnyt. (2-0)

A fordulás után sem változott a játék képe, a bajaiak elvétve jutottak el a félegyházi kapuig, ellenben a másik oldalon nagy helyzetek jöttek létre.

A 66. percben Polgár Szabolcs kapott jó labdát a jobb szélen és közelről a rövid sarokba lőtt. (3-0)

Helyzetek ezt követően is akadtak, de a befejezésekbe hiba csúszott. A KHTK minden tekintetben a Baja fölé nőtt és megérdemelten győzött.

Ozsváth Ferenc (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

A mérkőzés elejétől jó iramot diktáltunk, amit az ellenfél többször nem tudott lekövetni védekezésben. Sokszor kerültünk középen és szélek mögéjük, amikből helyzetek, gólok születtek. Az egész csapat jól működött, fontos rangadót nyertünk, visszatértünk a helyes útra.

Bács-Kiskun Megyei I. 21. ford. 04. 01.

Kiskunfélegyházi HTK – Bajai LSE 3-0 (2-0)

Gólszerzők: 8. p. Szabó Attila (11-esből), 42. p. Medgyesi László, Polgár Szabolcs 66. p.,