Sport 2017. április 9. 09:00

Felsőházi rangadót veszített a KHTK II.

Gyenge napot fogott ki hazai pályán a Kiskunfélegyházi HTK II., amely némi meglepetésre 2-1-re kikapott a Lakitelektől a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 22. fordulójában. A vendégek kihasználva a hazai hibákat kétgólos előnybe kerültek, a félegyháziaknak ezt követően csupán csak szépíteniük sikerült. A KHTK II. veresége ellenére maradt az ötödik helyen, a Lakiteleki TE továbbra is hatodik a bajnoki táblázaton.

Két jó formában lévő csapat találkozott egymással április 8-án a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság soros fordulójában.

A félegyháziak és a lakitelekiek legutóbbi két mérkőzésüket megnyerték, így nyílt sisakos küzdelemre lehetett számítani.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, gyors játékosaik révén megtorolták a hazai megingásokat és a félidő közepére kétgólos előnyhöz jutottak. (0-2)

A KHTK II. sok hibával játszott és nehezen tudta feltörni a lakiteleki védelmet.

A szünetet követően kiegyenlített maradt a találkozó, a vendégek veszélyes ellenakciókat vezettek, mezőnyben egyenrangú partnerei voltak a félegyháziaknak.

Pál László szépítő gólját követően felcsillant a remény az egyenlítésre, akadt is lehetőség a KHTK II. előtt, de a lakitelekiek masszívan védekezve kontrollálták a mérkőzést. Harcosságuk kifizetődőnek bizonyult és elvitték a három pontot a tompán játszó KHTK II. otthonából.

Értékelés:

Nádasdi Péter (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK II.):

- Sok hibával játszottunk, hiányzott az átütő erő a csapatból. Mezőnyben és védekezésben pontatlanok voltunk, amiket gólokkal büntetett az ellenfél.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 22. ford. 04. 08.

Kiskunfélegyházi HTK II. - Lakiteleki TE 1-2 (0-2)

Gólszerzők: 65. p. Pál László, ill. 6. p. Sáfár Sándor, 26. p. Erős Gergő