Sport 2017. április 15. 19:30

Egy góllal nyert a KHTK

Küzdelmes találkozón itthon tartotta a három pontot a Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 23. fordulójában. A Jánoshalma elleni összecsapáson csupán egy gól született, de azt a félegyháziak szerezték és a helyzeteket figyelembe véve megérdemelten győztek. A KHTK továbbra is harmadik és minden esélye megvan a bronzérem megszerzésére.

A Harta elleni váratlan vereséget követően a győzelem megszerzésére tört a Kiskunfélegyházi HTK hazai pályán április 15-én. Ősszel 4-1-re nyert a KHTK a középmezőnyhöz tartozó Jánoshalmi FC otthonában, a harmadik hely megtartásához itthon is győznie kellett.

Már a 11. percben megzördült a vendég háló, Medgyesi László gólra váltotta helyzetét, amivel előnybe került a KHTK. (1-0)

A mérkőzés kiegyenlítetten alakult, egyik csapat sem brillírozott. Kevés helyzetet láthattak a nézők, többnyire mezőnyjáték folyt a pályán.

A második félidő elején kisebb nyomást gyakorolt a Jánoshalma, de komoly lehetőséget csupán egyet alakított ki, amit a KHTK kapusa, Oroszi Tibor kitolt a léc alól.

A másik oldalon a legnagyobb helyzet Makai Zoltán lövése után adódott, de a jánoshalmi kapusról kipattanó labdát a kapu fölé vágták a félegyháziak.

A játékbeli hibák ellenére ha nehezen is, de nyerni tudott a KHTK.

Értékelés:

Ozsváth Ferenc (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

Mindkét félidő során kézben tartottuk a mérkőzést, a fordulást követően akadt egy kis megingás, de azt a rövid időszakot is átvészeltük. Megvoltak a helyzeteink, lehetőségeink, hogy eldöntsük a találkozót, de az 1-0-nak is nagyon örülök. Fel kellett rázni a csapatot a hartai vereséget követően, azon a mérkőzésen rengeteg lehetőséget elpuskáztunk. Ma sem parádéztunk, de stabilnak tűnt a csapat. Ha a hiányzóink visszatérnek, akkor megszerezhetjük a harmadik helyet a bajnokság végén.