Sport 2017. április 22. 20:35

Listavezetőt vert a KHTK II.

Bravúros győzelmet aratott a bajnoki éllovas Kecskeméti LC KTE SI felett a Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgóbajnokság 24. fordulójában. A megyei rangadón a vendég kecskemétiek kerültek előnybe, de az ismét pályára lépő Zs. Juhász István vezérletével a félegyháziak megfordították az állást (2-1).

Mindkét együttes jó formában várhatta a megyei rangadót, a Kiskunfélegyházi HTK II. legutóbb Hetényegyházán nyert 5-0-ra, míg a Kecskeméti LC KTE SI a Városföldi SE-t ütötte ki 5-2-re.

A kedvezőtlen időjárásári körülmények és a nagy szél ellenére izgalmas csatát láthatott a publikum, mindkét együttes győzelemre tört. A KHTK II. játékosait fűthette a visszavágás, ősszel 2-0-ás vereséget szenvedtek Kecskeméten, míg a vendégek listavezetőként ugyancsak a három pontért jöttek.

Az első találatot a kecskemétiek szerezték, de Bozsik Máté góljára gyorsan érkezett félegyházi válasz, a visszatérő Zs. Juhász István 5 percen belül kiegyenlített. (1-1)

A játék az eredményhez hasonlóan kiegyenlítetten alakult, a félegyháziak jól megszervezték védekezésüket, amiből veszélyes ellenakciókat vezettek. A támadások egyikét Vojtovics Ákos értékesítette, a 70. percben szerzett gólja sorsdöntőnek bizonyult. Az előny birtokában a félegyháziak okosan játszva itthon tartották a három pontot. (2-1)

Értékelés:

Nádasdi Péter (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK II.):

- Rangadóra készültünk, aminek megnyerésében Zs. Juhász István sokat segített. Feltüzelte a csapatot és kvázi visszavonult játékosként hozzátett a győzelemhez. A listavezető Kecskemét megverése nagy lökést adhat a továbbiakban, gratulálok a játékosaimnak. Szorosan alakult az állás, az első félidőt követően úgy gondoltam, hogy az a csapat fog nyerni, amelyik a második találatot megszerzi. Szerencsére ez nekünk sikerült.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 24. ford. 04. 22.

Kiskunfélegyházi HTK II. - Kecskeméti LC KTE SI 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Zs. Juhász István 30. p., Vojtovics Ákos 70. p., ill. Bozsik Máté 25. p.