Sport 2017. április 30. 09:00

Tíz emberrel fordított a KHTK

Nagy nehézségek árán itthon tartotta a három pontot a Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A vendég lajosmizseiek az első félidőben előnybe kerültek, a félegyházaik az utolsó percekben emberhátrányban fordítottak (2-1). A szezon hajrájához érve a KHTK harmadik helye egyre biztosabbnak tűnik. A megyei rangadót a 25. fordulóban a Tiszakécske nyerte 1-0-ra a Kecskeméti LC ellen, amivel nagy lépést tett a bajnoki cím felé.

Győzelemre készült a bronzérem megszerzésére törő Kiskunfélegyházi HTK a középmezőnyhöz tartozó Lajosmizsei VLC ellen április 29-én. Ősszel 3-1-re a KHTK nyert, ezt az eredményt most is elfogadta volna az együttes.

Az első félidőben körülményesen, lassan játszottak a félegyháziak, a vendégek jól védekezve kevés teret engedtek kapujuk előterében, sőt a 39. percben egy védelmi hibát kihasználva Háry Péter góljával előnybe kerültek. (0-1)

A fordulást követően változtatott taktikáján a KHTK, gyors labdákkal és beindulásokkal egyre nagyobb nyomás alá helyezte ellenfelét. Szabadrúgásból, majd szögletből is helyzet alakult ki, ezek egyikéből Tóth István közelről vette be a lajosmizsei kaput. (1-1)

A döntetlennel nem elégedett meg a KHTK, nagyobb fordulatszámra kapcsolt, az eleredő esőben a fölény egyre jobban nőtt. Több lehetőség alakult ki a vendég kapu előtt, de a befejezésekbe vagy hiba csúszott, vagy a kapufa hárított.

A hajrában nehéz helyzetbe került a KHTK, a 85. percben Tóth Istvánt lökésért kiállította a játékvezető. Emberhátrányban minden egy lapra feltéve támadott az együttes, a nyerő embernek ezúttal Szabó Tamás bizonyult, a 90. percben emberéről lefordulva kisebb kavarodást követően lőtte ki a hosszú sarkot, három ponthoz segítve csapatát. (2-1)

Második félidei játéka alapján a Kiskunfélegyházi HTK megérdemelt győzelmet aratott.

Ozsváth Ferenc (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

- Az első félidőben lassan járattuk a labdát, kevés mélységi beindulással operáltunk, az ellenfél védelmét nem tudtuk megbontani. A második játékrészre átszerveztem a csapatot, megerősítettem a széljátékot, a labdajáratás gyorsabb lett, a széleken fölénybe kerültünk és helyzeteket alakítottunk ki. Három-négy nagy lehetőség mellett két kapufát szereztünk, de a végén a szerencse mellénk állt és kiharcoltuk a győzelmet.