Sport 2017. május 6. 20:15

Fölényesen nyert a KHTK II.

Érvényesítve a papírformát 5-0-ra nyert a Kiskunfélegyházi HTK II. az Izsáki Sárfehér SE ellen a megyei II. osztályú labdarúgóbajnokság 26. fordulójában május 6-án. Végig fölényben futballozott a KHTK II. és a helyzetek többségét gólra váltva ilyen arányban is megérdemelten győzött.

Az élmezőnyhöz tartozó Kiskunfélegyházi HTK II. újabb lépést tehetett a dobogó felé a megyei II. osztályú labdarúgóbajnokság 26. fordulójában. Ehhez le kellett győznie a tabella 12. helyén álló Izsáki Sárfehér SE-t. Az őszi mérkőzésen Izsákon 3-1-re nyert a KHTK II., előzetesen nyílt játékra lehetett számítani mindkét csapattól.

Az első félidő félegyházi fölényt hozott, a hazai helyzetek egyikét a 21. percben Valkovics Gábor váltotta gólra. (1-0)

A fordulást követően tovább nőtt a különbség, előbb az 50. percben Tóth István értékesített egy büntetőt, majd pedig Valkovics Gábor szerezte meg második gólját. (3-0)

A vendégek próbálkoztak a szépítéssel, de a KHTK II. kapusán, Tóth Péteren nem fogtak ki, szép védésekkel megőrizte kapuját a góltól. A KHTK II. 3-0 után sem vett vissza a tempóból, a hajrában újabb helyzetekig jutott, amik közül kettőt kihasznált. A 84. percben Borsi Sándor közelről értékesített egy szélről belőtt labdát, az utolsó előtti percben pedig Páli László szemfüles lövéssel alakította ki az 5-0-ás végeredményt.

A jó formában lévő félegyháziak újabb sikerükkel még közelebb kerültek a dobogóhoz.

Nádasdi Péter (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK II.):

- Ősszel szoros mérkőzést játszottunk, most is hajtós találkozóra számítottam. Mindkét csapat nyílt játékot vállalt fel, a kapu előtt magabiztosak voltunk és kihasználtuk helyzeteinket. Már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, a fordulás után sem álltunk vissza, újabb gólokat szereztünk a hajrában.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 26. ford. 05. 06.

Kiskunfélegyházi HTK II. - Izsáki Sárfehér SE 5-0 (1-0)

Gólszerzők: Valkovics Gábor 21. p., 55. p., Tóth István 50. p. (11-esből), Borsi Sándor 84. p., Páli László 89. p.,