Sport 2017. május 13. 20:20

Kiütéses győzelemmel bronzérmes a KHTK

Felszabadult, könnyed játékkal 8-1-re győzött a Kiskunfélegyházi HTK a Kalocsai FC ellen, amivel bebiztosította harmadik helyét a megyei I. osztályú labdarúgóbajnokságban. A KHTK már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, a mezőnyfölény mellé hatékony támadójáték párosult. A csapatból a születésnapját a napokban ünneplő Polgár Szabolcs négy gólig jutott.

Négy zsinórban megnyert találkozót követően a Kalocsai FC várt a KHTK-ra a megyei I. osztály labdarúgóbajnokság 27. fordulójában május 13-án. Ősszel 2-1-re nyert Kalocsán a KHTK, a vendégek a pontlevonások miatt a 12. pozícióból várták az összecsapást, a KHTK 10 ponttal vezetve a Bajai LSE előtt a harmadik helyen állt.

A kalocsaiak a mérkőzésen elején ráijesztették a félegyháziakra, de gólig nem, csak kapufáig jutottak.

A KHTK rendezve sorait egyre nagyobb fölénybe került és a helyzetekből gyorsan többgólos előnyre tett szert. A 33. percre már 5-0-ás eredmény alakult ki, Palásti Sándor vezető gólját követően Medgyesi László és Polgár Szabolcs is duplázott.

Jól járatta a labdát a hazai csapat, a vendégek védekezésben több komoly hibát vétettek.

Az 55. percben Polgár Szabolcs jogosan megítélt büntetőt váltott gólra, amit követően szinte a középkezdésből szépítettek a kalocsaiak, de a nagyarányú vereséget nem kerülték el a kreatívan játszó félegyháziakkal szemben.

6-1 után Valkai Tamás egy szögletből visszafejelt labdát vágott közelről a léc alá, majd a hosszabbítás perceiben Polgár Szabolcs értékesítette ziccerét csapata nyolcadik, saját maga negyedik gólját szerezve.

A KHTK felszabadult játékkal, a közönséget kiszolgálva ilyen arányban is megérdemelten nyert és három fordulóval a bajnokság vége előtt megszerezte a bronzérmet.

Értékelés:

Ozsváth Ferenc (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

Az elmúlt hetekben érezhető volt egy pozitív lazaság a csapat részéről, ami sok kreatív akcióhoz vezetett és a Kalocsa ellen csúcsosodott ki. Az eredmény ellenére a mérkőzést jól kezdte az ellenfél, kapufát rúgott, de átvettük az irányítást, védekezésüket megbontottuk, a középpályájuk nem tudott érvényesülni. Matematikailag ezzel a győzelemmel bebiztosítottuk a harmadik helyet, ki akartuk szolgálni a közönséget, ami remekül sikerült.

Bács-Kiskun Megyei I. 27. ford. 05. 13.

Kiskunfélegyházi HTK – Kalocsai FC 8-1 (5-0)

Gólszerzők: Palásti Sándor 12. p., Medgyesi László 14. p., 28. p., Polgár Szabolcs 21. p., 33. p., 55. p., 91. p., Valkai Tamás 65. p., ill. Dostyicza Dániel 56. p.,

Piros lap: Kadosa Zsolt 89. p., (KHTK)