Sport 2017. május 14. 19:40

Második helyre léptek előre

Izgalmas találkozón 4-3-ra győzött Tolnán az Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC a női futsal NB I felsőházi rájátszásának utolsó előtti fordulójában és egy pozíciót előre lépve a második helyről várhatja a zárófordulót. A 9. körben a már bajnok Hajdúböszörményi TE 4-3-ra megverte a Szekszárdot, az Astra kihasználva a Szekszárd vereségét pontszámban beérte riválisát. Az utolsó körben szabadnaposak lesznek a szekszárdiak, az Astra május 21-én, vasárnap 17 órától a Hajdúböszörményt fogadja a Kész Arénában.

Az ukrán válogatottakkal megerősített Tolna-Mözsnek az érmes reményei életben tartásához mindenképpen meg kellett volna vernie az Astrát, amelynek játékosai úgy léphettek pályára, hogy egy esetleges győzelemmel megelőzhetik a második helyezett Szekszárdot a tabellán.

Minkét együttes eredménykényszerben játszott, Gál Tímea vezető góljára Sydorenko Anna révén gyorsan válaszolt a Tolna, a félidő hajrájában pedig Halászi Kinga találatát egyenlítette ki Varga Adél. (2-2)

A második félidő közepén az Astrás Görög Zsófia percei következtek, rövid idő alatt két gólt szerzett, amire a Tolna részéről csak egy szépítő választalálat érkezett. (4-3)

Az Astra minimális különbséggel, de legyőzte idegenben a Tolnát és szinte biztosan a második helyen zárja a bajnokságot.

Női Futsal NB I Felső-ház 9. ford. 05. 14.

Brandmission Tolna-Mözs – Astra-Artifex Kiskunfélegyháza FC 3-4 (2-2)

Gólszerzők: Sydorenko Anna 7. p., Varga Adél 18. p., Folk Zsuzsanna 35. p., ill. Gál Tímea 5. p., Halászi Kinga 16. p., Görög Zsófia 31. p., 34. p.