Sport 2017. május 15. 16:30

Kecskeméten, Mártélyon és Szegeden is helytálltak

II. Hírös Kupa néven OB kvalifikációs, minősítő íjászversenyt szerveztek Kecskeméten május 6-án, amelyen a Turul Koppány Íjászai HSE tagjai: Gulyás János és Bense László vettek részt. A Műkertvárosi Sportcentrum területén megrendezett versenyre mintegy 100 versenyző gyűlt össze. A Koppányok már korábban Egerben megszerezték a kvalifikációt. Gulyás János 261 ponttal a 8. helyen, Bense László 456 ponttal ötödikként, 2. osztályú íjászsportolói minősítéssel és a kvalifikációs jogot megszerezve zárta a napot.

Első Tiszamenti Forgatag néven, Mártélyon rendeztek egész hétvégét betöltő programsorozatot, ahol íjászatban ifjú Lovas Ferenc a harmadik helyet szerezte meg. A rendkívüli időjárásban lebonyolított verseny Misák Attila és Lovas Ferenc is részt vett.

Május 14-én, vasárnap szervezték a Rabi major területén a Szegedi Szittyák a MÍSZ 3D DAR VS 2. fordulóját ahol négy félegyházi versenyző vett részt. A 24 célon 3D állatokkal épített pályán a 120 nevező több kategóriában indult. Csankovszki Anna 224 ponttal harmadik helyet szerezte meg, Rácz Nikolasz 218 ponttal hatodik, Szeibert Imre 321 ponttal a második, míg Dinnyés Gyula 344 ponttal első lett.