Helyi hírek 2017. május 20. 08:10

Varázslatos manóvilágot hozott a Miénk itt a tér - videóval

Képgaléria
Május 19-én, pénteken, az éj leple alatt, ismét rátelepedett a „Miénk itt a tér hangulat” a városra. Tanúskodik erről a Petőfi szobor mögötti különleges, sajátos hangulatú, mesés világ is, amely a következő napokban minden bizonnyal gyerekek és felnőttek kedvenc tartózkodási helye lesz.

A péntek éjszakai megnyitóra sokan voltak kíváncsiak. Nem is csoda, hiszen a Miénk itt a tér első, 2002-es megrendezése óta már megszokhatta a közönség, hogy ilyenkor nagyszerű élménnyel, valami különlegessel gazdagodhat. Ráadásul évről évre sokszínűbben, magasabb színvonalon. Ezt Rosta Ferenc alpolgármester is így gondolja, aki kötetlen hangulatban köszöntötte a megjelent nagyérdeműt, majd felkérte Csonka Szilviát, hogy mutassa be az alkotókat. A város szívében létrehozott varázskert egyedi hangulatát Bubutimár Éva kerámia manói, Pócsik Olga festményei és Kő Boldizsár faszobrai teremtik meg. Mesés, vidám világ, amiben érdemes időzni.

T. T.

Fotó: Kürti László

Kövessen minket a Facebookon is!