Sport 2017. május 27. 15:35

Rekord létszámban birkóztak a Kiskun Kupáért - videóval

Képgaléria
Több mint 270 birkózó lépett szőnyegre a Kiskun Kupa – idősebb Besze László Emlékversenyen május 27-én a Constantinum Sportcentrumban. A nemzetközi meghívásos szabadfogású egyéni és csapatversenyt a Kiskunfélegyházi Birkózó Sportegyesület rendezte meg, amely lehetőséget biztosított hazai és határon túli sportolók megmérettetésére.

A versenyt a Kiskunfélegyházi Birkózó Sportegyesület elnöke, Ván Jenő nyitotta meg id. Besze László családja és leghíresebb tanítványa, id. Réczi László korábbi világbajnok, olimpiai bronzérmes birkózó jelenlétében.

A szép számú diáksereget Balla László, Kiskunfélegyháza alpolgármestere köszöntötte.

A Kiskun Kupát több mint 30 éve rendezik meg, id. Besze László (1920-2004) halála óta emlékverseny is egyben – mondta el Ván Jenő, elnök. Az egyesület jó kapcsolatot ápol a Magyar Birkózószövetséggel és a tervek szerint a 2018-as sportágfejlesztési koncepció keretein belül egy birkózócsarnok is megvalósulhat Félegyházán, a Honvéd Sporttelepen. A pályázatot Csányi József, Kiskunfélegyháza polgármestere és az önkormányzati is támogatja.

A birkózócsarnok felépülésével hosszú éveket követően saját csarnoka lehetne a sportágnak – tette hozzá Ván Jenő.

 

Eredményekről beszámolunk:

Korosztályok:

Gyermek I.: 2008-09-ben születettek

Gyermek II.: 2010 után születettek              

Diák I.: 2004-05-ben születettek

Diák II.: 2006-07-ben születettek               

Serdülő: 2002-03-ban születettek

Gyermek lány: 2009-10-ben születettek      

Diák I. lány: 2005-06-ban születettek

Diák II. lány: 2007-08-ban születettek

Serdülő lány: 2002-03-04-ben születettek   

Kadett lány: 2000-2001-ben születettek

Díjazás: A súlycsoportok 1-3. helyezettjei éremdíjazásban részesülnek. A csapatverseny 1-3. helyezettjei tiszteletdíjban részesülnek (pontszámítás: 7, 5, 4-4, 2-2). Csapatversenyben minden korosztály eredménye beleszámít. Legjobb hazai, legjobb külföldi, legjobb vendégversenyző különdíjat kap.

 

G. Z.

 

Kövessen minket a Facebookon is!