Sport 2017. május 28. 15:25

Győzelemmel búcsúztak a hazai szurkolóktól

Helyzeteit kihasználva magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott itthoni környezetben a Kiskunfélegyházi HTK a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság utolsó előtti, 29. fordulójában. A május 27-i játéknapon a középmezőnyhöz tartozó Soltvadkerti TE látogatott Kiskunfélegyházára. A KHTK hamar megszerezte a vezetést és az utolsó fél órában eldöntötte a három pont sorsát. A játéknapon az is biztossá vált, hogy a Duna Aszfalt TVSE nyeri a bajnokságot, a második helyezett Kecskeméti LC Kiskunhalason hullajtott pontokat, amivel matematikailag is elveszítette esélyét az első helyre.

A KHTK tartalékos összeállításban várta a Soltvadkert elleni összecsapást, több játékos sérülés miatt hiányzott a keretből. A kezdőcsapatban kapott helyet Zs. Juhász István, aki élt a lehetőséggel és a 18. percben megszerezte a vezető gólt. (1-0)

A vendégeket nem törte meg a bekapott találat, helyenként veszélyes akciókat vezettek, az első félidő hajrájában és a szünetet követően fölényben futballoztak. Újabb gólt ennek ellenére a KHTK ért el, a 60. percben Zs. Juhász István ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, a büntetőt Tóth István higgadtan értékesítette. (2-0)

A második hazai találat megfogta a vendégeket, egyre több hibát követtek el a mezőnyben, a KHTK uralta a mérkőzést a hajrában.

A végeredményt egy szögeltet követően Sándor László állította be, bólintása utat talált a soltvadkerti kapuba. Játékban szoros, de az eredményt tekintve magabiztos félegyházi siker született. (3-0)

Ozsváth Ferenc (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

A második gólig kőkemény találkozót vívtunk. Az első 30 percben jól játszottunk, vezetést szereztünk és több helyzetet kialakítottunk. Ezt követően az ellenfél feljavult, nehezebbé vált a mérkőzés, de a második góllal mindent eldöntöttünk. Kicsit tartalékosan álltunk fel, a második számú csapatból Farkas Péter és Borsi Sándor is pályára lépett, Zs. Juhász István pedig gólt szerzett. A közönségtől győzelemmel búcsúztunk, remélem jövőre is ütőképes csapatunk lesz.

Bács-Kiskun Megyei I. 29. ford. 05. 27.

Kiskunfélegyházi HTK – Soltvadkerti TE 3-0 (1-0)

Gólszerzők: Zs. Juhász István 18. p., Tóth István 60. p. (11-esből), Sándor László 80. p.,