Hirdetés
Sport 2014. június 16. 11:48

Kétszeres Európa-bajnok lett Csontos Piroska

Képgaléria
 Kétszeres Európa-bajnok lett Csontos Piroska
Kiválóan szerepelt a hollandiai Bergen op Zoomban zajló INAS Atlétikai Európa-bajnokságon Csontos Piroska. Piroska a magyar paralimpiai válogatott tagjaként aranyérmet szerzett 100 és 200 méteres síkfutásban, emellett a 4X100-as és a 400X 400 méteres váltó tagjaként másodikként zárt. A félegyházi versenyző távolugrásban sem maradt adós a jó szerepléssel, ahol összetettben az ötödik helyen végzett.

Hirdetés

Csontos Piroska a Magyar Paralimpiai Bizottság közbenjárásának és jó nemzetközi kapcsolatainak köszönhetően két nappal az Eb rajtja előtt kapta meg a nemzetközi versenyengedélyét, ami feltétele volt az indulásának a kontinensversenyen.

 

Piroska elsőként június 13-án 100 méteres síkfutásban lett első, ami után június 15-én a 200 méteres síkfutást is megnyerte.

Az egyéni számok mellett váltóban is sikeresen szerepelt. 4X100 méteren és 4X400 méteren is ezüstérmet szerzett.

Az EB-t végül távolugrással zárta, melyen ötödik lett. 

 

G. Z. 

Kövessen minket a Facebookon is!