Program 2017. május 31. 16:30

Jászok és Kunok

Jászok és Kunok
A Kiskun Múzeum szeretettel hív minden érdeklődőt június 13-án, kedden, 17 órára a Kiskun Múzeumba. A rendezvényen bemutatják a Rubicon történelmi magazin Jászok és Kunok című számát.

A Rubicon című történelmi ismeretterjesztő folyóirat 2017. évi 6. számát a szerkesztőbizottság a jászokról és a kunokról szóló tanulmányoknak szentelte. Nem véletlen, hogy a szakmai lap e száma foglalkozik e két, magyarországi történetükben oly sok hasonlóságot és rokonságot felmutató népcsoport témájával, hiszen 2014-ben az Országgyűlés május 6-át a Jászkun önmegváltás emléknapjává nyilvánította, így állítva emléket annak, hogy Mária Terézia 1745-ben ezen a napon írta alá a jászkunok 1702-ben elveszített kiváltságainak visszaadásáról szóló okmányt.


 

Kövessen minket a Facebookon is!