Rendhagyó irodalomóra a könyvtárban
Kovács Attila előadásaival az olvasás népszerűsítése céljából járja az országot. Úgy tartja, hogy olvasás közben nem szabhatunk határt a képzeletünknek, amely erőt a tanulásban vagy akár az élet összes területén fel tudják majd használni a diákok. Szerinte a legfontosabb az, hogy tudunk-e értőn olvasni.
– Én azt mondom, hogy az értő olvasás a lelényegesebb. Hiszen ha valaki rendszeresen olvas, és érti is amit olvas, akkor gondolkodó emberré válik, és okosan tudja megoldani majd az életben előforduló problémákat – véli az író.
Manapság sorra készülnek azok a listák, hogy milyen könyveket kellene elolvasni, vagy éppen melyek lettek az év legjobb kiadványai. A bőség zavarában nehéz lehet a választás. Felmerül hát a kérdés, hogy mit érdemes elolvasni? Válasszuk a kortársak írásait, vagy maradjunk a klasszikusoknál?
Véleménye szerint bármit olvasnak az emberek, az csak jó lehet. A legfontosabb, hogy értsék az olvasmányt, és tudjanak a sorok között is olvasni.
Kovács Attila gyerekeknek ír detektívregényeket, amelyekben a fiatalok szabadon játszhatnak a képzeletükkel.
– Ki kellett találni, hogy a mai világban hogy lehet egyáltalán a gyerekkorról írni egy gyereknek – mondta az író, majd hozzátette, hogy ma már nem azok a dolgok érdeklik a gyerekeket, mint régen. Nagy dolog olvasmányokkal, történetekkel megszólítani a fiatalokat. Ezért is folytatja küldetését: gyermekkorban megszerettetni az olvasást a fiatalokkal.