Sport 2017. június 4. 19:00

Negyedik helyen zárt a KHTK II.

Ki-ki mérkőzéssel fejezte be a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságot a Kiskunfélegyházi HTK II., június 3-án a negyedik helyen álló Kerekegyházi SE-t fogadta. Az ötödik pozícióban lévő félegyháziak egy esetleges győzelemmel megelőzhették riválisukat a tabellán. Kedvezően alakult a találkozó félegyházi szempontból, a házi gólkirály Valkovics Gábor előnyhöz juttatta a csapatot, majd a hosszabbítás perceiben Mizsei Adrián döntötte el a három pont sorsát. A KHTK II. negyedik helyet érő győzelemmel búcsúzott a szurkolóktól.

Akadt törleszteni valója a KHTK II. játékosainak a kerekegyháziak ellen, novemberben 6-2-re a kerekegyháziak nyertek. A csapatokat a záróforduló előtt mindössze 2 pont választotta el egymástól. Mindkét fél számára téttel bírt az összecsapás.

Küzdelmes, kiegyenlített találkozót láthattak a nézők, a KHTK II. házi gólkirálya, Valkovics Gábor a 20. találatát szerezte meg a 33. percben, a szünetben 1-0-ra álltak a felek.

A második félidőben a kerekegyháziak magukhoz ragadták a kezdeményezést, a KHTK II. jórészt kontrákkal veszélyeztetett. A félegyházi kapuban Kovács László jól állta a sarat, megőrizve kapuját a góltól.

Helyzetek mindkét csapat előtt adódtak, a kitámadó kerekegyháziak idővel egyre nagyobb teret hagytak a félegyházi ellentámadásoknak. Ezek egyikét a 93. percben Mizsei Adrián váltotta gólra, ajtó-ablak helyzetben az üres kapuba passzolt. (2-0)

Taktikus mérkőzésen a szervezetten játszó Kiskunfélegyházi HTK II. megérdemelten nyert, a tavalyi szezon ötödik helyét felülmúlva a negyedik helyet kaparintotta meg a bajnokság végén.

Nádasdi Péter (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK II.):

Nagyon jó tavaszt produkáltunk, kicsit több edzéssel még magasabb szintet elérhettünk volna, de úgy gondolom, hogy kihoztuk a maximumot a szezonból a körülményeket figyelembe véve. Erre lehet építeni a jövőben, a következő idényben szeretnénk a dobogót is megszerezni. Egymásért küzdöttek a játékosok, kiharcoltuk a győzelmet és a negyedik helyet.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 30. ford. 06. 03.

Kiskunfélegyházi HTK II. – Kerekegyházi SE 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Valkovics Gábor 33. p., Mizsei Adrián 93. p.,