Sport 2017. június 14. 18:25

Kimagasló eredmények a szenior országos úszóversenyen

Tizennegyedik alkalommal rendezték meg Csongrádon az Országos Senior Úszóversenyt június 10-én és 11-én. A kétnapos rendezvényre határon innen, és határon túlról érkeztek „örökifjak”. A Kiskun Vízi és Szabadidő Sportegyesület versenyzői több kimagasló, érmes helyezéssel öregbítették városunk hírnevét. A női számokban Füzesi Zsófia 50 méteres mellúszásban aranyérmet nyert, Kalotai Zsuzsanna pedig bronzérmes lett. A 4x50 méteres női vegyes váltó (Füzesi Zsófia, Kalotai Zsuzsanna, Lekrinszki Éva, Klinkóné Jókai Mónika) ezüstérmet szerzett. A férfi számokban Sebők János 400 méteres gyorsúszásban első, 50 méteres gyorsúszásban második, 100 méteres pillangóúszásban első és 200 méteres gyorsúszásban ugyancsak első lett korosztályában. Terbe Ákos 50 méteres gyorsúszásban és 50 méteres mellúszásban bronzérmet nyert. Urbán Tamás a 200 méteres hátúszásban és 200 méteres mellúszásban harmadikként, 100 méteres hátúszásban másodikként ért célba. A 4x50 méteres férfi vegyes váltó ( Urbán Tamás, Holló-Szabó Viktor, Sebők János, Provics András) bronzérmet nyert.

Információ: Urbán Tamás