Helyi hírek 2014. június 18. 11:29

Felhívás a Sarlós Boldogasszony plébánia támogatására

Felhívás a Sarlós Boldogasszony plébánia támogatására
Trianon emléknapján történt meg a bejelentés, hogy szeretnék megújítani az Ó-templom előtt álló, sérült és megkopott Magyarok Nagyasszonya és a Fájdalmas Krisztus szobrokat.

Az alkotások állapotának megőrzése miatt a felújítók szeretnének a szobrok formájához illeszkedő kivitelű fedést készíteni, melyhez kérik és várják az adakozó kedvű hívek adományait. A szobrok restaurálási munkáit a Bozóki Testvérek Kft. vállalta Bozóki István szakmai vezetésével, a szükséges állványozási munkálatokat Gáll Rezső, a tervezést Kollár László, a lakatos és kovács ipari munkákat a Kossuth Lajos Szakközépiskola és Kollégium tanulói fogják elvégezni, mindannyian ingyenesen ajánlották fel munkájukat.

Az adományokat 10200074 – 25570012 – 00000000 számlaszámra illetve az Ótemplomban erre a célra kihelyezett perselybe tudják eljuttatni. Átutalás esetén kérik az adományozás címét megjelölni.

Kövessen minket a Facebookon is!