Dr. Kiss Ákos Csaba 2017. június 25. 11:30

Gazdag program és jó idő várta a kossuthvárosiakat a juniálison

Képgaléria
Gazdag program és jó idő várta a kossuthvárosiakat a juniálison
Gazdag program várta a Kossuthvárosi Juniálisra ellátogatókat június 24-én. A program délelőtt a kecskeméti fúvósok toborzójával kezdődött. A rendezvénysátorban fellépett a Gátéri Citerazenekar és Népdalkör, az Art Kingdom Tánccsoport, a Kiskunfélegyházi Mazsorett Együttes Nefelejcs csoportja, műsort adtak a kossuthvárosi óvodások is. Volt lehetőség kocsikázásra, kétéltű katonai jármű kipróbálására, kézműveskedésre éppúgy, mint az ugrálóvár nyüstölésére, valamint sportolásra. A megszállott főzőmesterek időben felállították bográcsaikat, hogy versenyen mérjék össze tudományukat, illetve finom ebéddel lássák vendégül a kossuthvárosiakat. Az esemény főszervezői dr. Kiss Ákos Csaba és dr. Ónodi Izabella önkormányzati képviselők voltak.

A rendezvénnyel kapcsolatosan dr. Kiss Ákos Csaba elmondta, hogy a Kossuthvárost összetartó közösség lakja. Egy lakossági fórumon kérték azt, hogy újítsák fel a juniális hagyományait, amit idén már második alkalommal meg is tettek. A képviselő arról is beszámolt, hogy a juniálisnak helyt adó parkot szeretnék pályázati pénzből felújítani. A fejlesztés során megújulna a játszótér, bővülnének a sportolási lehetőségek, és olyan fedett teret is építenének, amely bármely időszakban lehetővé tenné családi, baráti összejövetelek megrendezését.

s. r.
 

Kövessen minket a Facebookon is!