Sport 2017. június 27. 09:30

Világbajnoki főpróba Gyulán

Négy fővel képviseltette magát az Országos Nyílt Pályás Úszó Bajnokságon június 23-a és 25-e között Gyulán a Kiskun-vízi és Szabadidő Sportegyesület. A kis létszámú csapat kiváló eredményeket ért el, hiszen három országos bajnoki cím mellett, három második és egy harmadik helyezéssel büszkélkedhet. Ez a verseny volt a főpróbája az augusztusi szenior világbajnokságnak - tájékoztatta szerkesztőségünket Ónodi László.

Eredmények:

Simon Géza aranyérmes lett a 200 méteres vegyes úszásban és a 100 méteres mellúszásban, ezüstérmet nyert 50 és 200 méteres mellúszásban, negyedik lett 50 méter pillangóúszásban.

Sebők János bajnok lett 100 méter pillangóúszásban, ezüstérmes 50 méteres gyorsúszásban.

Az Ónodi László, Simon Géza, Sebők János és Holló-Szabó Viktor négyes harmadik lett a 4x50 méteres gyorsváltóban.

Ónodi László az 50 méteres gyorsúszásban az ötödik, az 50 méteres hátúszásban pedig a hatodik helyen végzett.

A megmérettetésen a magyar szenior úszósport legeredményesebb versenyzői vettek részt.