Sport 2017. június 27. 15:30

Remek félegyházi szerepelés a Diákolimpia Országos Döntőn

Négy nap, 1500 sportoló, több, mint 100 csapat, 6 sportág és milliónyi élmény. Így ért véget a 30. jubileumi összevont Diákolimpia Országos Döntő Debrecenben, ahol a Bács-Kiskun megyei versenyzők is remekeltek. A Főnix Csarnokhoz kilátogatók sportági bemutatókon, gyermekprogramokon és közönségtalálkozón is részt vehettek.

Izgalmas versenyek és színes programok várták a Diákolimpia® Országos Döntőjére kilátogatókat Debrecenben. A 30 éves évfordulóját ünneplő rendezvénysorozat keretében 1500 fiatal versenyzett 6 sportágban: labdarúgás, kézilabda, kosárlabda, röplabda, atlétika és úszás. A diákok több mint 100 csapatban és egyénileg mérhették össze tudásukat.

A kecskeméti versenyzők atlétikában és röplabdában is kiválóan teljesítettek: a lányok III. korcsoportos atlétika csapatversenyében 2. helyezett lett a Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola (csapattagok: Kiss Regina, Farkas Karina, Harkai Anna, Simon Adrienn, Bencsik Adél, Sópajti Jázmin).

A fiúk IV. korcsoportos röplabda versenyében a Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola az 1., míg a Kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a 3. helyezést érte el. A Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola tanulói különdíjakat is elhoztak: Pásztor Martin lett a legjobb „előkészítő”, Szabó Vilmos pedig a legjobb „ütő”.

A lányok III. korcsoportos atlétika csapatversenyében az 1. helyezést érte el a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola, az iskola fiú csapata pedig a 2. lett. A lányok III. korcsoportos egyéni versenyében Siber Glória a 2. helyezést érte el.

A bajai versenyzők kosárlabdában értek el szép eredményeket: a III. Béla Gimnázium csapata 2. helyezett lett a IV. korcsoportos versenyben, Bene Tamás és Bor Sándor különdíjasokként az „All Star” csapatba is bekerültek.

Kis Molnár Máté, a soltvadkerti Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola tanulója lett a fiúk IV. korcsoportos kézilabda versenyének gólkirálya.

A június 21-e és 24-e között zajlott rendezvény házigazdája a megalakulásának szintén 30-ik jubileumát ünneplő Magyar Diáksport Szövetség volt. Az esemény lebonyolítását segítette Debrecen Város Önkormányzata és a Debreceni Egyetem és Sportközpont.

A négy napos verseny igazi fesztivállal és feledhetetlen élményekkel ért véget június 24-én, a versenysorozatot és a közös ünneplést a Children of Distance koncertje zárta.