Helyi hírek 1901. december 13. 21:45

Az internet használata veszélyeket is rejt

Képgaléria
Az internet használata veszélyeket is rejt
Az internet világa rengeteg pluszt ad mindennapjaink életviteléhez. Ugyanakkor nagyon sok veszélyt is hordoz, ami elsősorban a fiatalokat veszélyezteti. Azt a korosztályt, amely már használja a világhálót, de még hiszékenyek és befolyásolhatók. Hogyan készíthetjük fel őket a tudatos és biztonságos internethasználatra? Erről tartott június 19-én előadást a városháza dísztermében Fülöp Péter pedagógus nevelőknek és az oktatási intézmények irányítóinak.

Az előadó felhívta hallgatósága figyelmét arra, hogy a világhálón megjelenik az adatlopás, a zaklatás, a pedofília, a szexualitás és még számtalan káros tartalom. Ezek kiszűrésére ma már léteznek egyszerű módszerek. Ahhoz viszont, hogy ezek működjenek, beszélgetnünk kell a gyermekekkel erről. Ha ezt nem tesszük meg, akkor egy olyan láthatatlan, sötét világba kalandoznak, amelyről tudomásunk sincs. A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat ezeknek a gondolatoknak a tudatosítása érdekében szervezte meg előadássorozatát, amelynek egyik állomása Kiskunfélegyháza .

Kövessen minket a Facebookon is!